Išgaunamų skalūnų dujų Lietuvai užtektų tiktai 3 metams

  • Post category:Naujienos

Išgaunamų skalūnų dujų Lietuvai užtektų tiktai 3 metams – tokius naujus skaičiavimus paskelbė JAV energetikos informacijos agentūra, nors dar 2011-aisiais tie patys amerikiečių mokslininkai sakė, kad Lietuvai savų dujų pakaktų 30 metų, rašo „Lietuvos rytas“.

JAV energetikos informacijos agentūra paskelbė, kad mūsų šalyje galima išgauti 0,4 trilijono kubinių pėdų skalūnų dujų, o tai – apie 10 mlrd. kubinių metrų. Lietuva per metus suvartoja apie 3 mlrd. kubinių metrų. Tuo tarpu mūsų šalies geologai yra apskaičiavę, kad Lietuvoje būtų galima išgauti apie 100 mlrd. kubinių metrų dujų, nors ištekliai esą beveik 5 kartus didesni, bet su šiuolaikinėmis technologijomis galima išgauti tik dešimtadalį šio kiekio. Manoma, kad pakeisti prognozes amerikiečius galėjo priversti įvykiai Lenkijoje, kur dvi tarptautinės kompanijos nutraukė skalūnų dujų žvalgybą, nes jos rezultatai nuvylė.

Naujausi amerikiečių skaičiavimai turėtų priversti suklusti Lietuvoje tuos, kurie trykšta dideliu optimizmu dėl skalūnų dujų telkinių, nes džiugesį gali pakeisti liūdesys. Taip sakė Vilniaus universiteto Gamtos fakulteto Geologijos ir mineralogijos katedros profesorius Saulius Šliaupa. Jis ne kartą yra išsakęs abejonių, kad Lietuvoje gali būti tiek skalūnų dujų. „Turime skaičiuoti taip: nuo nulio iki kiek nors. Amerikiečiai taip ir daro“, – „Lietuvos rytui“ sakė S. Šliaupa.

Skaitykite daugiau portale Lrytas.lt: http://www.lrytas.lt/verslas/energetika/prognozes-del-skalunu-duju-mokslininkai-keicia-kone-kasmet.htm