ES klimato komisarė: Europa nepasieks tokių žemų skalūnų dujų kainų, kaip JAV

  • Post category:Naujienos

Lietuvai bei kitoms Europos šalims nepavyks nepasieks tokių žemų skalūnų dujų kainų kaip JAV, sako Vilniuje viešinti Europos Sąjungos klimato komisarė.

Už klimato politiką atsakinga Europos Komisijos narė Connie Hedegaard interviu BNS sakė, kad dėl geografinių ir geologinių priežasčių dujų gavyba Europoje nebus tokia efektyvi, kaip JAV.

“Visi ekspertai tą pasakytų – ji (skalūnų gavyba – BNS) geologiškai yra daug sunkesnė Europoje, daug žmonių gyvena daugelyje vietovių, dėl to – tą sako ir eskpertai – mes neturėsime tokių žemų kainų, kaip JAV”, – interviu BNS sakė Vilniuje viešinti C.Hedegaard.

Anot komisarės, jei Europos šalis narė – Lietuva ar kita – nori išgauti skalūnus, EK tam neprieštarauja, tačiau kiekviena šalis pirmiausia turėtų įvertinti poveikį aplinkai.

“Labai svarbu įvertinti aplinkosauginius aspektus – ką skalūnų uolienų skaldymas lems, įvertinti rizikas, chemikalus, poveikį vandens telkiniams ir požeminių vandenims – ar rizikų bus? Tai fundamentalūs klausimai, kurie žinoma turi būti itin atidžiai įvertinti prieš Jums pradedant gavybą”, – sakė C.Hedegaard.

Šaltinis: Bernardinai.lt