Balsys: vienas garsiausių Europos dešiniųjų politikų meta iššūkį Juknevičienei

  • Post category:Naujienos

Žanas Klodas Junkeras – legendinis Europos politikas, buvęs ilgametis Liuksemburgo premjeras, eurą turinčių šalių grupės pirmininkas, pripažintas finansų ir ekonomikos žinovas. Pagal partinę priklausomybę – dešinysis, konservatorius, priklauso Liuksemburgo Krikščionių socialinei liaudies partijai, kuri yra Europos dešiniųjų bloko- Europos Liaudies partijos – narė. Dar – paprastas ir tiesus žmogus, kurio darbo kabinetas lūžta nuo dokumentų ir informacijos, nes, nors ir premjeru būdamas, mėgo į viską įsigilinti pats, kad turėtų kvalifikuotą nuomonę. Džiaugiuosi, kad yra tekę asmeniškai su juo pabendrauti dirbant Briuselyje ir vėliau. Visiškai nestebina, kad Europos liaudies partija būtent jį, vieną labiausiai patyrusių Europos politikų išrinko būti dešiniuoju kandidatu į Europos Komisijos pirmininko postą.

Kitos politinės grupės taip pat iškėlė savo kandidatus. Balandžio pabaigoje Mastrichte Euronews kanalas surengė kandidatų debatus, sukėlusius didžiulį susidomėjimą daugelyje šalių. Laidos vedėjo užklaustas, kaip reikėtų Europai mažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos išteklių, gal – statyti daugiau atominių elektrinių ir daugiau skalūnų dujų gręžinių – Junkeras atsakė:

 „ I am not in favor of nuclear, I am not in favour of fracking because I think this will lead to environmental problems, which we can not afford. That is a wrong way“.

( Aš nepritariu atominėms, aš nepritariu „ frakinimui“ (skalūnų dujų ar naftos siurbimas, naudojant giluminio hidraulinio ardymo ir toksiškų chemikalų technologiją- LB), nes, mano manymu, tai atves prie tokių aplinkosauginių problemų, su kuriomis būsime nepajėgūs susidoroti. Tai – klaidingas kelias.)

p. Junkeras paaiškino ir koks būtų kitas, jo nuomone, kelias- plėsti išteklių Europai tiekėjų ratą, kad nebūtų rusai dominuojantys, įvairinti energijos gamybos šaltinius ir pan. – seniai žinomos išeitys, deja, dėl politinės valios trūkumo pačioje Europoje, taip iki galo ir netapusios realiais sprendimais.

Prisipažinsiu, po minėtos Europos dešiniųjų lyderio antiatominės/antiskalūninės citatos, kuriai sunku nepritarti, nes toks požiūris tiesiog atspindi sveiką protą, tikėjausi žaibiškos lietuviškosios konservatorės R. Juknevičienės – aktyviausios , mano nuomone, Europoje Kremliaus „agentų „ etikečių klijuotojos – reakcijos. Pavyzdžiui, straipsnio savo tinklalapyje apie suvoktą tikrąją tiesą – kad, pavyzdžiui, tie visi debatai surengti tik tam ir buvo, kad prastumtų Kemliaus agentą Junkerą į patį svarbiausią Europos postą! Nes akivaizdu, jog visi, nesvarbu Lietuvoje ar Liuksemburge, nepritariantys R. Juknevičienės šnekoms apie atominių elektrinių ir „frakinimo“ gėrį – yra Rusijos statytiniai!

Jei būtų nuosekli priešų viduje ir išorėje ieškotoja, turėtų kaip nors į tokį akibrokštą sureaguoti, gal net atsiriboti nuo savo dešiniųjų partijų grupės EPP kandidato į Europos Komisijos pirmininko postą. Nes jei p. Junkeras taptų pirmininku, tikrai ir toliau kalbėtų tą patį- toks jau jis tiesus žmogus. Ir kaip Komisijos vadovas, gal net įtakotų kokių nors antiskalūninių ar antibranduolinių direktyvų atsiradimą!

Įdomu , ką p. Junkeras atsakytų į tokius blėnius. Turbūt nesužinosime, tačiau esu tikras, ką nors taip : „gerb. ponia, nesu niekaip su Rusija susijęs, o tik reiškiu savo nuomonę. Bet jei turite kitokių faktų – klokite juos ant stalo. Jei neturite, reiškia, paprasčiausiai pilstotės purvais. Turiu jums priminti, jog toks elgesys nėra suderinamas su mūsų bendrai branginamomis krikščioniškomis vertybėmis“.

Įdomu, kaip p. Juknevičienė pasielgtų. Turbūt nesužinosime, tačiau esu tikras – kaip visada, kai pila purvą ant manęs ar kitų jai neįtinkančių žmonių Lietuvoje: jokių faktų nepateikia, nes jų neturi, tiesiog pasako ir … į krūmus, iki kito karto. Nes jei tų faktų būtų, tai kas kas, o buvusi krašto apsaugos ministrė galėtų būti jų prisirinkusi į valias – juk turėjo net karinę žvalgybą savo rankose! O turėdama, privalėtų ne į savo „facebuką“ rašinėlius rašyti, o perduoti medžiagą atsakingoms teisėsaugos institucijoms, kurios jau žinotų, ką su kremliaus agentais daryti.

Kadangi nieko panašaus nevyksta, belieka viena prielaida – p. Juknevičienė gali turėti tik vieną tikslą: kiršinti ir skaldyti Lietuvos žmones , skleidžiant dezinformaciją, sėti paniką ir netikrumo jausmus. Kad būtume pažeidžiami galimos grėsmės akivaizdoje. Kam tai naudinga? Spėkite iš pirmo karto- tai pačiai kaimyninei valstybei, kurios agentų etikečių klijavimu užsiima garbioji Seimo narė.