You are currently viewing Lietuvos žaliųjų partijos Alytaus skyriaus įkūrime – aktyvus vietos jaunimas, pasiryžęs spręsti miesto problemas

Lietuvos žaliųjų partijos Alytaus skyriaus įkūrime – aktyvus vietos jaunimas, pasiryžęs spręsti miesto problemas

Ketvirtadienio vakare Alytuje susibūrę aktyvūs ir žaliosioms idėjoms neabejingi vietos gyventojai įsteigė Lietuvos žaliųjų partijos Alytaus miesto skyrių. Skyriaus pirmininke buvo išrinkta 24 metų alytiškė, politikos mokslų magistrantė Ieva Budraitė, vicepirmininke tapo vadybos specialistė Raimonda Jakutienė.

Skambant Paulinos Smolskaitės ir Lauros Šilalytės atliekamai smuiko muzikai, alytiškiai diskutavo apie tai, kas yra žalioji politika ir kodėl svarbu, sprendžiant problemas, priimti neigiamo poveikio nei mums patiems, nei mūsų vaikams, nei aplinkai neturinčius sprendimus.

„Mes nesame tie, kurie griauna ir neigia. Mes visuomet siūlome geresnę, švaresnę, naudingesnę alternatyvą. Pasisakydami prieš iškastinio kuro, nesaugios atominės energetikos naudojimą, aktyviai skatiname vietinių, atsinaujinančių energijos šaltinių vystymą Lietuvoje, kurie yra švarūs ir kuria pridėtinę vertę ir darbo vietas  mūsų valstybėje“, – kalbėjo Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Skyriaus pirmininke išrinkta Ieva Budraitė akcentavo du pagrindinius strateginius prioritetus, kurių sieks nauja Alytuje susibūrusi politinė jėga.

„Sieksime vienyti visus  žaliosioms idėjoms neabejingus ir jas skleisti pasiryžusius miestelėnus. Viena pagrindinių mūsų veiklos sričių bus nukreipta į jaunimą – besimokančius ir mokslus jau baigusius jaunus žmones, jaunas šeimas. Stengsimės didinti jų užimtumą, prisidėti prie miesto patrauklumo didinimo, kad jaunimo žmonės norėtų čia grįžti, gyventi ir kurti klestintį Alytų. Taip pat prioritetą teiksime nusistovėjusios politinės kultūros keitimui. Sieksime, kad į sprendimų priėmimą miestui ir jo gyventojams svarbiais klausimais būtų dar labiau įtraukiami gyventojai, kad jie patys aktyviau įsijungtų į miesto bendrųjų reikalų tvarkymą. Skatinsime pilietiškumą ir atsakingumą ne tik prieš save, bet ir prieš miestą, aplinką, Žemę“, – sakė I. Budraitė.

Skyriaus steigėjai jaunimo reikalų koordinatore paskyrė Agnę Juševičiūtę, diplomuotą kultūros vadybininkę. Pilietinių iniciatyvų koordinatoriumi tapo visuomeninio darbo organizavimo patirties turintis Kęstutis Ulčickas.

Tikimasi, kad netrukus skyrių papildys įvairių sričių ekspertais, padėsiantys spręsti ne tik Alytaus miestui svarbius klausimus, bet ir prisidėsiantys prie pokyčių valstybėje kūrimo.

Renginyje dalyvavęs Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys teigė, jog miestams ypač reikia žaliosios politikos, nes būtent juose įvairūs neigiami veiksniai atsiliepia žmonių gerovei, sveikatai, gyvenimo kokybei.

„Lietuvos miestuose, tarp kurių – ne išimtis ir Alytus, dažniausiai ir kyla daugiausia problemų, susijusių su oro, vandens telkinių tarša, netinkamu želdinių tvarkymu, kurias nuolat sprendžiame, kreipdamiesi į įvairias institucijas. Tačiau mes neapsiribojame vien aplinkosauginiais klausimais. Žalioji politika apima kur kas platesnį klausimų spektrą. Tai –  ir atsinaujinanti energetika, ypač biokuras, vėjo energetika, kurie ne tik padeda užsitikrinti energetinę nepriklausomybę nuo rusiškų dujų, bet ir kuria darbo vietas. Taip pat mes, žalieji, turime labai aiškias nuostatas mokesčių, socialinės politikos, sveikatos apsaugos srityse. Didelio visuomenės pritarimo yra sulaukusios mano pateiktos įstatymo pataisos dėl priverstinio itin užkrečiama, atvira tuberkuliozės forma sergančių ir gydymo vengiančių ligonių priverstinį gydymą. Taip pat tikimės, kad Seimo pavasario sesijoje bus priimtos mūsų įstatymo pataisos dėl tėvų įtraukimo į vaikų maitinimo darželiuose ir mokyklose organizavimo procesą, nes šiandien daugelis jų nesupažindinami, kuo maitinamos jų atžalos, neturi galių reikalauti, kad ugdymo įstaigoje mityba būtų subalansuota, sveika, o vaikai turėtų mažiau sveikatos problemų. Rūšiuojantiems gyventojams mažesni mokesčiai už atliekų tvarkymą, kokybiškesnė, greitesnės daugiabučių renovacija –  tai taip pat svarbios žaliesiems sritys, kuriose aktyviai veikiam, teikiam įstatymų pataisas ir siekiam teigiamų pokyčių“, – teigė L. Balsys.

1 2 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15