You are currently viewing L. Balsys: „Seime laimėjo sveikas protas, o ne medžiotojų interesai“

L. Balsys: „Seime laimėjo sveikas protas, o ne medžiotojų interesai“

Seimas plenariniame posėdyje nepritarė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisoms, kurios pakeistų šiuo metu esantį draudimą naudoti naktinius taikiklius ir leistų juos pasitelkti šernų medžioklėje.

Seimo nario, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko Lino Balsio nuomone, Seimas nuspręsdamas nepritarti įstatymo projektui, priėmė logišką ir teisingą sprendimą, nes, įteisinus šių prietaisų naudojimą medžioklėje, būtų daroma ne tik didelė žala gyvūnijai ir jos apsaugai, bet ir tokiu būdu būtų skatinamas brakonieriavimas, nes užtikrinti šių priemonių naudojimo kontrolę yra praktiškai neįmanoma.

„Tiek Seimo Aplinkos apsaugos komitete, tiek plenarinių posėdžių metu įtikinėjau Seimo narius nepritarti tokioms absurdiškoms pataisoms. Dėl kelių Seimo medžiotojų užgaidų, už kurių galimai stovi ginklų prekybininkų interesai, negalime sau leisti įteisinti ciniško ir barbariško gyvūnų žudymo. Visos šnekos, esą, naktinio matymo taikikliai padės išspręsti kiaulių maru apsikrėtusių šernų problemą – gryniausias cinizmas ir nesąmonė“, – pabrėžė L. Balsys.

Pasak parlamentaro, Europos Komisijos studijoje aiškiai sakoma, jog naktiniai taikikliai nepriimtini, o su kiaulių maru reikia kovoti visai kitais metodais. Aplinkos ministerija, nevyriausybinės organizacijos, taip pat dauguma medžiotojų organizacijų nuo pat pradžių nepalaikė naktinių taikiklių įteisinimo, todėl L. Balsys džiaugiasi, kad po daugkartinių parlamentaro, aplinkosaugininkų ir didelės visuomenės dalies raginimų, Seimo nariai pagaliau suprato ir užkirto kelią naktinio matymo taikiklių įteisinimui.