Linas Balsys dalyvavo Europos žaliųjų partijų lyderių susitikime

  • Post category:Naujienos

Lietuvos Žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos žaliųjų partijų lyderių susitikime. Daugiau nei 30 šalių žaliųjų partijų atstovai aptarė pasirengimą artėjantiems Europos parlamento rinkimams, taip pat – Europos finansų ir socialinės krizių padarinių įveikimą.

„Visi sutarėme, jog krizei įveikti turime ką pasiūlyti – nuoseklią ir rimtą žaliosios ekonomikos plėtrą, efektyviai kuriant naujas darbo vietas, pirmiausiai žaliosios energetikos sektoriuje. Tai ypač aktualu Lietuvai, todėl džiaugiuosi, jog galėjau kolegoms pristatyti ir Lietuvos atsinaujinančių išteklių konfederacijos, kartu su Žaliosios politikos institutu parengtas Energetikos strategijos gaires, kurios garantuos Lietuvai tikrą energetinį savarankiškumą ir be atominės elektrinės, ir be brangių rusiškų dujų. Esu tikras, kad ir mūsų premjeras, kuris turi šiuos siūlymus, matys jų didelę naudą“, – sakė Linas Balsys.

Žaliųjų partijų susitikime taip pat konstatuota, jog žalioji ekonomika , energetika – tai nėra turtingų šalių prabangos projektai. Tai – efektyvūs instrumentai , kuriant naujas darbo vietas, pritraukiant vidaus ir užsienio investicijas, įtraukiant į ekonomikos gaivinimą ir pačius piliečius, siūlant jiems patrauklias ir patikimas savo lėšų investavimo formas.