EP siekia privalomo poveikio vertinimo skalūnų dujų žvalgybai ir gavybai

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį balsavo už tai, kad skalūnų dujų gavyba būtų leidžiama tik atlikus poveikio aplinkai vertinimą. EP nariai taip pat pasiūlė sustiprinti visuomenės dalyvavimą poveikio aplinkai vertinime bei nustatyti aiškias taisykles, kurios padėtų išvengti interesų konflikto, praneša EP spaudos tarnyba.

Šiuo metu poveikio aplinkai vertinimas privalomas tik tiems projektams, kuriuos įgyvendinant per dieną išgaunama ne mažiau kaip 500 tūkst. kubinių metrų gamtinių dujų. Trečiadienį EP balsavo už tai, kad toks vertinimas būtų privalomas visų netradicinių angliavandenilių, tarp jų ir skalūnų dujų, gavybai, taip pat žvalgybai hidraulinio skaldymo būdu.

Kartu europarlamentarai siūlo numatyti priemones tinkamai informuoti visuomenę bei konsultuotis su ja prieš įgyvendinant minėtus projektus. Naujose taisyklėse taip pat numatytos priemonės išvengti interesų konfliktų. EP siūlo nustatyti, kad poveikio studijas atliekantys ekspertai turėtų būti kompetentingi, objektyvus ir nepriklausomi.

Naujųjų taisyklių projektui pritarė 339 EP nariai, nepritarė 293, o susilaikė 28. EP atidėjo balsavimą dėl teisėkūros rezoliucijos ir suteikė pranešėjui Andrejui Zanoni (Andrea Zanoni) mandatą derėtis su Taryba dėl galutinio direktyvos teksto (tam pritarė 332 EP nariai, nepritarė 311, o susilaikė 14).

Šaltinis Alfa.lt: http://www.alfa.lt/straipsnis/15157984/EP.siekia.privalomo.poveikio.vertinimo.skalunu.duju.gavybai=2013-10-09_16-21/#ixzz2hIhAJdHR