Europos Parlamente išsakytos nuomonės apie aplinkosaugą bei ES šalių ekonomikos perspektyvas

  • Post category:Naujienos

Lietuvos Žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys dalyvavo Briuselyje, Europos Parlamente vykusioje ES šalių parlamentarų ir Europos Parlamento narių diskusijoje apie aplinkosaugos teisės aktų svarbą, taip pat ir apie platesnį, ekonominį, kontekstą. Seimo narys dalinasi savo pastebėjimais ir susitikimo dalyvių argumentais, pasakytais diskusijos metu:

„ES aplinkos apsaugos komisaras Janezas Potočnikas pasakė paprastą tiesą, į kurią Lietuvoje dažnai žiūrima atsainiai: artimiausioje ateityje šalies ekonomikos pajėgumo matas bus ne sukurta produkcija, o išteklių vartojimo efektyvumas. Energijos taupymas, atliekų perdirbimas, antrinis panaudojimas, atsinaujinančių energijos išteklių plėtra – tai labai svarbūs ES konkurencingumo pasaulyje elementai“.

Seimo narį taip pat maloniai nustebino Europos Parlamento liberalų (ne žaliųjų!) grupės lyderio Grahamo Watsono pranešimas, kuriame atsinaujinanti energetika įvardyta kaip vienintelė optimali alternatyva energetinei nepriklausomybei pasiekti. „Lietuvos liberalams, tvirtiems atomininkų ir skalūnininkų verslo rėmėjams, vertėtų įsiklausyti, jei save laiko tikrais Europos liberalų šeimos nariais“ – mano Linas Balsys, pridurdamas, kad siekis skatinti ekonominį vystymąsi neturėtų sąlygoti didžiausių Lietuvos resursų niokojimo. Svarbiausia – tai neturėtų būti palikimas ateinančioms kartoms.