Lietuvos žaliųjų partija – už Baltijos jūros regioną be atominių elektrinių

  • Post category:Naujienos

Lietuvos žaliųjų partija palaiko  visuomeninių organizacijų surengtą akciją prieš Baltijos atominės elektrinės (Kaliningrado sritis, Rusija) ir Astravo atominės (Baltarusija) statybas, keliančias grėsmę ne tik Lietuvos, bet viso regiono saugumui.

Šios akcijos tikslas atkreipti Vyriausybės ir visuomenės dėmesį į pavojingų Atominių elektrinių statybas šalia Lietuvos sienų, nesilaikant tarptautinės teisės normų, Neries ir Nemuno pavertimą radioaktyviomis upėmis, nes jomis planuojama aušinti Rusijos ir Baltarusijos reaktorius. 

„ Lietuvos žaliųjų partija pasisako už viso Baltijos jūros regiono paskelbimą regionu be atominių elektrinių. Tuo pačiu raginame naująją šalies Vyriausybę kuo skubiau įgyvendinti Lietuvos žmonių valią nestatyti Visagino AE, greičiau pradėti  svarstyti naująją energetikos strategiją, grįstą atsinaujinančių energetikos išteklių panaudojimu, taip pat – kreiptis į Rusijos ir Baltarusijos vyriausybes ,  raginant jas nestatyti savų branduolinių jėgainių, o vietoje to – prisijungti prie Lietuvos ir visos Europos Sąjungos planų vystyti žaliąją energetiką”, – sakė LŽP pirmininkas , Seimo narys
Linas Balsys.