Kalėdos kitaip: eglutės miške puošiamos skanėstais miško žvėrims

  • Post category:Naujienos

„Vaikai, ko labiausiai laukiate per Kalėdas? Dovanų? Eglutės papuošimo? O kaip manote, ko laukia miško žvėreliai?“ – tokį klausimą uždavė Linas Balsys, visiems šeštadienio popietę susirinkusiems viduryje miško Trakų rajone, Varnikų draustinyje. Čia saulėtą žiemos dieną buvo švenčiamos Lietuvos žaliųjų partijos bei Trakų miškų urėdijos Žaliosios Kalėdos, kuriose dalyvavo ir nemažai vaikų iš jaunųjų miškininkų būrelių.

Eglutės papuošimai – obuoliai ir morkos

Antrus metus iš eilės viename Trakų miškų yra organizuojama žieminė talka – valomi takai, renkamos medžių šakos biokurui, obuoliais, kopūstais ir morkomis puošiama eglutė, žvėreliams sutaisytose ėdžiose pridedama šieno ir kitų gėrybių. O kad darbuotis miške nebūtų šalta – dideliame puode verdama gardi žolelių arbata ir buriamasi pasišildyti prie laužo.

„Tai jau tradicija organizuoti tokią šventę. Visiems patinka Varnikų takas, patinka miškai. Prieš metus bandėme valyti nuo tako sniegą, tikrai daug nuvalėme, o šiemet prigalvojome kitokių darbų. Yra numatyta biokurui sunešti į krūvas šakas, o jauniausieji dalyviai kaip ir praeitąmet eglę puoš – bet puošime ją ne kokiais dirbtiniais žaisliukais, o tuo, ką išaugino gamta – galbūt bus dar artimesnis žmogaus ir gamtos ryšys“, – sveikinimo kalbą tarė Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkys.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas L. Balsys pirma pasidžiaugė, kad šiemet, skirtingai nei praeitąmet, miške beveik nėra sniego, oras saulėtas, gražus, todėl Kalėdos būsiančios tikrai žalios.

„Mūsų tikslas – parodyti, kad reikia švęsti šventes, bet nepamiršti ir gamtos gyventojų – žvėrelių. Šiais metais paskelbėme Trakų rajono vaikams konkursą, kad jie pavaizduotų žaliąsias Kalėdas padarydami darbelių iš antrinių žaliavų. Norime, kad vaikai suprastų, kad Kalėdos nėra tiktai šeimos šventė, religinė šventė, kad ji gali būti ir žalia – turime galvoti ir apie kitus. Vaikai puoš augančią gyvą eglutę morkomis, obuoliais, gal kokiais riešutais, saldainiais. Tuos obuolius atskridę paukšteliai sules, taip mes jiems padėsime“, – kalbėjo L. Balsys.

Anot jo, vaikai agituojami nepuošti gyvų eglučių namuose – nekirsti jų iš miško, o verčiau papuošti dirbtinę eglutę, eglės šaką arba bent jau eglutę vazonėlyje.

Plačiau skaitykite Rūtos Levickaitės straipsnyje portale Grynas.lt: http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/kaledos-kitaip-eglutes-miske-puosiamos-skanestais-misko-zverims.d?id=63533932#ixzz2ncbW7Gv1

zalios kaledos

zalios kaledos 2