Lietuvos žaliųjų partijos pirmose kandidatų į rinkimus gretose – moterys

Lietuvos žaliųjų partija ruošiasi dalyvauti pavasarį vyksiančiuose rinkimuose – Vilniaus miesto savivaldybės rinkimų komisijai pateikti kandidatų dokumentai į savivaldybės tarybą, merus, taip pat politinės kampanijos dalyve partija įregistruota ir LR Seimo rinkimuose vienmandatinėje Žirmūnų apygardoje.

Lietuvos žaliųjų partija išsiskiria kandidatų į savivaldybės rinkimus sąrašu. Jame ne tik beveik pusę kandidatų sudaro moterys, bet ir sąrašo lyderė, kandidatės mero bei Seimo rinkimuose – kompetentingos, savo srityje jau pasižymėjusios moterys.

„Neatsitiktinai savivaldybės tarybos rinkimams sudarėme kompetentingų kandidatų sąrašą, kuriame labai daug moterų – ir savivaldai, ir visai Lietuvos politikai reikia atsinaujinimo, naujų veidų. Džiaugiuosi, kad  Lietuvos žaliųjų partijos gretos stabiliai auga, pasipildo jaunais profesionalais, ne tik gerai išmanančiais savo veiklos sritis, bet ir pilietiškais, neabejingais politikai“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos kandidate į Vilniaus merus ir sąrašo lydere iškelta ekonomistė, darnaus vystymosi ekspertė Indrė Kleinaitė.

Indrė Kleinaitė yra įgijusi aukštąjį išsilavinimą ekonomikos ir darnaus vystymosi srityse Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje Rygoje bei Bath universitete Jungtinėje Karalystėje, yra dirbusi su tokiomis tarptautinėmis organizacijomis, kaip Jungtinių Tautų organizacija, Šiaurės ministrų taryba, nevyriausybine aplinkosaugine organizacija „Greenpeace“, kurią konsultavo Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai klausimais. Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė į merus aktyviai veikia visuomeniniame gyvenime. Ji yra nevyriausybinės organizacijos GYVA.LT įkūrėja bei akcijos „Nepirkime vandens plastikiniuose buteliuose“ iniciatorė, kurios dėka Vilniaus kavinės savo klientus praėjo vaišinti vandeniu iš čiaupo. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje įvertinto ją už žaliausią Lietuvos viziją, o 2009 metais ji buvo nominuota „Lietuvos Metų Moteris 2008“ rinkimuose.

„Daugelis Europos miestų tam, kad taptų konkurencingi ne tik ieško naujų investicijų, kuria naujas darbo vietas, bet taip pat ieško sprendimų, kaip tapti švaresniais, patogesniais miestais, kur ne tik puikiai išvystyta viešojo transporto infrastruktūra, bet taip pat rūpinamasi visuomenės sveikata, socialiai pažeidžiamomis visuomenės grupėmis, jaunomis šeimomis, kur įsiklausoma į gyventojų norus ir lūkesčius. Esame Vilniui parengę ilgalaikę strategiją. Esu įsitikinusi, kad Lietuvos sostinė gali pritraukti daugiau žaliųjų investicijų, sumažinti skolos naštą ir tapti ne tik draugiškesnė  aplinkai, bet ir patogesnė gyventojams ir miesto svečiams“, – sakė I. Kleinaitė.

Lietuvos žaliųjų partijos Vilniaus skyriaus kandidatų sąrašo viršuje – ekonomistas Renatas Miškinis, architektas Justas Ingelevičius, medikė Joana Tamkevičiūtė ir aplinkosaugininkė Marija Tamkevičiūtė. Tarp Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų yra tokie visuomenei žinomi asmenys, kaip visuomenininkas Kęstutis Turonis, mokslininkas Saulius Lapienis, verslininkas Almontas Kybartas.

Dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose vienmandatėje Žirmūnų apygardoje Lietuvos žaliųjų partija iškėlė medikę Joaną Tamkevičiūtę, kuri yra Tarptautinės epidemiologų draugijos narė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistė, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto, Inovatyvios medicinos centro doktorantė. Jos iniciatyva parengtas ir Seimui pateiktas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektas, kuriuo siekiama priverstinai hospitalizuoti atvira tuberkuliozės forma sergančius ir piktybiškai gydymo vengiančius ligonius, kurie kelia grėsmę visuomenės sveikatai.