You are currently viewing Derybos dėl LŽP narystės Europos žaliųjų partijoje

Derybos dėl LŽP narystės Europos žaliųjų partijoje

  • Post category:Naujienos

Šią savaitę Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas Briuselyje dalyvavo susitikime su Europos žaliųjų partija. LŽP pirmininkas susitiko su Europos žaliųjų partijos Valdybos atstovais Oras Tynkkyne bei Vesna Jusup, atsakingais už bendradarbiavimą su Baltijos ir Skandinavijos valstybėmis.

Susitikimo metu pirmininkas pristatė pagrindinius pastarųjų metų LŽP pasiekimus. Buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, diskutuota dėl LŽP narystės Europos žaliųjų partijoje.

Europos žalieji išreiškė palankumą LŽP ir pakvietė partijos atstovus dalyvauti kovo pabaigoje Liverpulyje vyksiančiame Pasaulio žaliųjų kongrese. Jų teigimu, Lietuva turi didelį potencialą ir bendromis LŽP ir Europos žaliųjų partijos pastangomis galėtume pasiekti puikių rezultatų, skleidžiant žaliąsias vertybes Lietuvoje.

Šiuo metu Europos žaliųjų partijoje Lietuvos atstovų nėra. LŽP yra vienintelė partija Lietuvoje vedanti derybas dėl narystės organizacijoje.

Europos žaliųjų partija (Europen Green Party) – tai 2004 metais Romoje įkurta viršnacionalinio lygmens politinė partija, vienijanti žaliųjų partijas įvairiose Europos šalyse. Partija gina darnų žmonijos vystymąsi ir pagarba žmogaus teisėms besiremiančią plėtrą, kurios pagrindą sudaro atsakomybė prieš aplinką, laisvė, teisingumas, įvairovė ir apsauga nuo smurto. Europos žalieji kovoja už laisvą demokratinę Europą taikiame, teisingame ir ekologiškai tvariame pasaulyje.