You are currently viewing Pasirašykite peticiją ir paraginkite Lietuvos valstybės vadovus imtis veiksmų dėl Astravo AE

Pasirašykite peticiją ir paraginkite Lietuvos valstybės vadovus imtis veiksmų dėl Astravo AE

atomine

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei,

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui,

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkei Loretai Graužinienei

 

Peticija

Peticiją pasirašyti galite čia: http://goo.gl/9Y68U6

Lietuvos valstybės vadovai privalo imtis tarptautinių spaudimo priemonių Baltarusijai ir Rusijai, kad būtų nutraukta Astravo atominės elektrinės statyba

Vos 50 km nuo Vilniaus esančiame Astrave statoma Baltarusijos atominė elektrinė yra grėsmė ne tik Lietuvos nacionaliniam saugumui, bet ir Europai. Baltarusijos valdžia grubiai pažeidžia tarptautinius susitarimus, ignoruodama  Jungtinių Tautų Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste konvenciją ir neatsakydama į Lietuvai svarbius klausimus, susijusius su aikštelės atominei elektrinei vietos parinkimu, nepateikdama galimo evakuacijos plano, nesupažindindama mūsų valstybės atsakingų institucijų ir visuomenės su projekto poveikiu šalies aplinkai, žmonių sveikatai.

Baltarusijos opozicijos atstovų duomenimis, statybų aikštelėje neužtikrinama kontrolė – vagiamas betonas, metalo strypai, įvairios statybinės medžiagos. Tai rodo, kad atominės avarijos pavojus yra ne tik galimas, o realus ir jau dabar užprogramuotas. Planuojama, jog  skubotai ir  nesilaikant jokių saugumo reikalavimų statoma atominė elektrinė pradės veikti jau 2018 m.

Akivaizdu, jog Astravo atominė elektrinė yra glaudžiai susijusi ne tik su Baltarusijos, bet ir Rusijos valdžios interesais. Astravo atominės elektrinės statybos generalinė rangovė yra Rusijos valstybinės branduolinės energetikos korporacijos „Rosatom“ antrinė įmonė „Atomstrojeksport“, o patį projektą finansuoja Rusijos vyriausybė. Esant įtemptai geopolitinei situacijai, statoma Astravo atominė elektrinė gali tapti atomine bomba ne tik Lietuvai, bet ir Vakarų Europai.

Austrijos mokslininkų duomenimis, įvykus avarijai, dėl radioaktyvios taršos gali prireikti evakuoti gyventojus net 300 km spinduliu. Mokslininkų tyrimai rodo, jog avarijos poveikį pajustų ne tik Vilnius, Kaunas, Šiauliai, bet ir Vakarų Europos šalys: Lenkija, Švedija, Suomija, Norvegija, Čekija, Vokietija.

Pozityviai vertiname tai, jog Lietuvos Aplinkos, Užsienio reikalų, Energetikos ministerijos imasi kai kurių veiksmų, tačiau jie neduos jokių rezultatų, jei Lietuvos valstybės vadovai ir toliau kalbės tiktai apie Astravo elektrinės saugumo užtikrinimą, o ne visišką statybų nutraukimą.

Būtina imtis stipresnių diplomatinio spaudimo priemonių Baltarusijai, kad užtikrintume savo valstybės saugumą ir apsaugotume mūsų vaikus, anūkus nuo galimos grėsmės.

Reikalaujame, jog Respublikos Prezidentė Dalią Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas bei Algirdas Butkevičius:

  • Europos Vadovų Tarybos ir kituose aukšto lygio tarptautiniuose susitikimuose keltų Astravo atominės elektrinės grėsmės Lietuvai ir Vakarų Europai klausimą bei kreiptųsi į kitas ES partneres, jog palaikytų Lietuvos žmonių siekį nutraukti Astravo atominės elektrinės statybas.
  • Priimtų reikiamus sprendimus, kurie leistų nesuteikti galimybės Baltarusijai naudotis Kruonio hidroakumuliacine elektrine, kaip energijos pajėgumų rezervu.
  • Užtikrintų, jog nesaugi Astravo atominės elektrinės energija, jei ji bus pradėta gaminti, nepatektų ne tik į Lietuvą, bet ir Europos Sąjungos valstybes.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys

Peticiją pasirašyti galite čia: http://goo.gl/9Y68U6