Linas Balsys iš Vasario 16-osios minėjimo Žygaičiuose parvežė dovanų ir aplinkos ministrui, ir „Chevron“ atstovams

  • Post category:Naujienos

Vasario 16-ąją Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys minėjo Žygaičiuose (Tauragės raj.) su vietos bendruomene ir seniūnijos gyventojais. Buvo ne tik pagerbti Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai bei kritę kovotojai už Lietuvos laisvę, bet ir įvyko knygos „Žygaičių kraštas“ pristatymas.

„Turim vieną tėvynę, vieną vėliavą, vieną himną, vieną žemę ir – vieną širdį, kurioje visa tai telpa. Nedvejodamas priėmiau jūsų kvietimą atvykti, nes esu tikras, jog čia, Žygaičiuose, gyvena tokie žmonės, kurie galvoja apie valstybę ne tik švenčių proga, kai keliamos vėliavos. Jūs kasdieniu darbu savo žemėje stiprinate valstybę, ją ginate, rūpinatės jos išlikimu. Tokia ir yra tikroji Vasario 16-osios prasmė“, – šventės metu susirinkusiems kalbėjo L. Balsys.

L. Balsys pasidžiaugė, kad, kaip Seimo narys, galėjo tokiems šviesiems žmonėms padėti kovoti su grobuoniško verslo ir aukščiausių politikų cinizmu, šiems bandant prastumti žemės ūkį ir žemės gelmes žlugdantį skalūninių dujų projektą. „Darysiu tai ir ateityje, nes čia – mūsų, piliečių Lietuva ir mes patys spręsime, kaip norime tvarkytis! Čia – mūsų Valstybė!“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas.

Svarbiausiu renginio akcentu tapo knygos apie Žygaičių kraštą, jo istoriją, kultūrą, žmones pristatymas.

Šventėje L. Balsys įsigijo tris knygos „Žygaičių kraštas“ egzempliorius. Viena knyga su Žygaičių bendruomenės pirmininko Jono Nairanausko įrašu „Žygaičių žemės gynėjui“ pasiliks paties L. Balsio knygų lentynoje, kitas Seimo narys pažadėjo išsiųsti „Chevron“ interesus aršiai gynusiam Lietuvos aplinkos ministrui bei JAV kompanijos generaliniam direktoriui Lietuvoje. „Tegul jie paskaito ir susipažįsta, kokie šviesūs žmonės čia gyveno ir tebegyvena, su kokia meile dirba savo protėvių žemę, kokią turtingą Žygaičiai turi istoriją. Gal jiems bent jau gėda pasidarys, jog šiuos žmones viešai menkino ar bandė nupirkti, ir ateityje taip nebesielgs“, – sakė L. Balsys.

Nuotr. Aurimo Šrubėno

Vasario_16-oji_Nuotr. Aurimo Šrubėno

Nuotr. Aurimo Šrubėno