Mickūnų miške – Lietuvos žaliųjų partijos ir jos bičiulių beržynas

  • Post category:Naujienos

Pagerbdami gaisre Neringoje žuvusius medžius, smerkdami Vilniaus savivaldybės valdininkus, kurie leido mieste barbariškai išpjauti sveikas liepas, Lietuvos žaliųjų partijos aktyvistai Mickūnų miške, netoli Vilniaus pasodino apie pusantro tūkstančio berželių ir juodalksnių.

Apsodindami netoli Vilniaus esantį 0,6 ha miško plotą berželiais ir juodalksniais Lietuvos žaliųjų partijos nariai ir bičiuliai siekia atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į atsakingos ir sąžiningos ūkinės veiklos būtinybę.

„Labai svarbu išsaugoti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos miškus. Manau, jog šioje srityje reikėtų ir aiškesnės Europos Sąjungos politikos, kuri įpareigotų šalis nares užkirsti kelią beatodairiškam miškų kirtimui, dažnai prisidengus ES vieningos rinkos argumentais“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Pasak L. Balsio, šiandien ypač svarbu ir šviesti visuomenę apie atsakingą elgesį poilsiaujant miškuose, parkuose, žolės deginimo žalą, nes miškų gaisrus dažniausiai sukelia neatsargus ar piktavališkas žmonių elgesys su ugnimi.

„Balandį vykstant aplinkos tvarkymo akcijoms svarbu atkreipti dėmesį, jog saulėje šalia sukrautų šiukšlių nebūtų paliekamos stiklo šukės. Taip pat kai kuriems gyventojams vis dar sunku suprasti, kad senos žolės deginimas yra nusikalstama ir pavojinga veikla. Žolė deginama net ir pamiškėse. Raginu būti pilietiškais ir pranešti apie pastebėtą neatsakingą elgesį su ugnimi, nes tik taip galime užkirsti kelią pavojui. Ugnis, ypač tokį sausą pavasarį kaip šis, gali per labai trumpą laiką suniokoti ištisą mišką“, – sakė L. Balsys.

medeliai 1medelia2medeliai3

medeliai4