Latvijos premjeras: Ryga pasirengusi pasakyti „ne“ Visagino AE projektui

  • Post category:Naujienos

Šaltinis: delfi.lt

Ryga yra pasirengusi pasakyti „ne“ Visagino atominės elektrinės (AE) Lietuvoje projektui, jei į Latvijos interesus nebus atsižvelgta, pareiškė šalies premjeras Valdis Dombrovskis.

„Esame pasirengę tęsti diskusijas, bet jei į Latvijos sąlygas nebus atsižvelgta, esame pasirengę projektui pasakyti „ne“, – pareiškė premjeras, kurį cituoja laikraštis „The Baltic Times“.

„Mes uždavėme kelis svarbius klausimus, bet Lietuvos pusė neskuba į juos atsakyti“, – sakė jis interviu Latvijos radijui.

Pasak V.Dombrovskio, nors Lietuvos pusė pasiūlė projekto koncesijos sutartį koordinuoti su partneriais, šioje srityje Lietuva veikia vienašališkai ir „neįtraukė klausimų, kurie yra svarbūs Latvijai“.

Pokalbiai dėl Latvijos dalyvavimo projekte buvo pradėti 2006 metais. Nuo to laiko Latvija nuolat kėlė pagrindinę sąlygą, kad projektas būtų ekonomiškai naudingas.

Skaičiuojama, kad projektas kainuos apie 5 mlrd. eurų, bet ši suma, atsižvelgiant į infliaciją ir valiutos kursų svyravimus, gali padidėti iki maždaug 6,8 mlrd. eurų.

Latvijos energetikos įmonei „Latvenergo“ gali atitekti 20 proc. projekto akcijų. Estija turėtų 22 proc. akcijų, Lietuva – 38 proc., o projekto strateginė investuotoja – Japonijos korporacija „Hitachi“ – 20 proc. akcijų. Ar projekte dalyvaus Lenkija, dar neaišku. Šalis pasitraukė iš projekto, bet neseniai pareiškė galinti pakeisti nuomonę šiuo klausimu.

Dabartiniais vertinimais, atominės elektrinės statyba Lietuvoje galėtų būti baigta maždaug 2020-2022 metais.

Skaitykite daugiau: http://verslas.delfi.lt/energetics/latvijos-premjeras-ryga-pasirengusi-pasakyti-ne-visagino-ae-projektui.d?id=59004909#ixzz1yyLLJSXT