Aplinkos ministerijai – radioaktyvios dovanos

  • Post category:Naujienos

Gruodžio 9 d., aplinkosaugos aktyvistai prie Aplinkos ministerijos (AM) atnešė „radioaktyvių“ dovanų, tačiau niekas iš ministerijos darbuotojų nepanoro jų pasiimti.

Plačiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/aplinkos-ministerijai-radioaktyvios-dovanos-56-184251

Atomas žudo klimatą ir mus

Branduolinės atliekosne išeitis kovoti su klimato kaita! Bet gal Aplinkos ministerija mano kitaip, jei nuolat pritaria Visagino atominės statybai? Atominė energetika – problemų kūrėja, ne sprendėja ! Prieš jus  – viena didžiausių grėsmių  – radioaktyvios atliekos. Jokio realaus sprendimo, kaip jas tvarkyti ir saugiai laikyti šimtus tūkstančių metų, pasaulyje nėra. Vienintelis būdas sumažinti šios problemos mastą yra atsisakyti planų statyti naujas atomines elektrines ir kuo greičiau uždaryti senąsias. Paklauskite savęs, ar galime sau leisti naujų atliekų susidarymą, neišsprendę Ignalinos AE atliekų problemos?

Pigu – MITAS! Esame bombarduojami propaganda apie AE kaip apie pigią elektrą, neįtraukiant viso jos būvio ciklo (pastatymas, uždarymas, atliekų saugojimas, laidojimas) kainos, nepranešant apie Suomijoje keliskart išaugusias išlaidas statymui ir milijardus, išleidžiamus bergždžioms paieškoms, ką daryti su radioaktyviomis atliekomis.

Švaru – MITAS! Gaminant elektrą neišmetama CO2, bet juk uranas neauga ant medžių. Urano gavyba, sodrinimas, transportavimas, atominių statyba, atliekų tvarkymas – įtraukus viską, atominės poveikis panašus į naftos ar dujų (klimato iššūkiams spręsti – tai ne išeitis).

Saugu – MITAS! Katastrofos tikimybė visada išlieka (arba sprogsime, arba ne). Terorizmo – taip pat. Kintančios gamtinės aplinkos pokštai niekada neleis ramiai miegoti, kai po žeme kunkuliuos radioktyvios atliekos.

 

Matydami prastą Lietuvos situaciją didieji poetai vartosi kapuose ir kalba:

Kalnai kelmuoti, lietuviai nuplikę,

Vaikai mutuoti, kas mums belikę –

Nes nuo atomo viskas sunykę…

Bus tuoj „ragas“ tiems, kurie likę!

 

Durbane (P.Afrikoje) vykstanti COP17 – Klimato kaitos konferencija išjudino pasaulio žaliuosius bendram veiksmui prieš nesąžiningus vyriausybių ir lobistinių grupių veiksmus. Kartu su YFoEE (Jaunaisiais žemės draugais Briuselyje) raginame – nelik abejingas(-a) pasaulyje ir Tavo aplinkoje vykstantiems procesams! 

Šaltinis: žali.lt ir 15min.lt