Referendumo aktyvistai deklaraciją dėl VAE pristatė V. Kudirkos aikštėje

Panaudotos nuotraukos priklauso www.balsas.lt

Pirmadienio vidurdienį Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje septynių nevyriausybinių organizacijų ir  politinių partijų atstovai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigoja siekti, kad Lietuva atsisakytų ne tik Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto, bet visų pavojingų branduolinių technologijų plėtros šalies teritorijoje.

“Itin svarbu, kad žmonės suvoktų referendumo svarbą ir ateitų išsakyti savo nuomonės. Rinkdami parašus referendumui dėl Visagino atominės jėgainės surengti, mes daug bendravome su žmonėmis gatvėse, lankėme renginius ir  namus. Taip elgsimės ir toliau, miestų skveruose rengsime atviras diskusijas ir nuosekliai dėstysime argumentus.”- sakė Žaliųjų sąjūdžio atstovas Vytautas Mikelionis.

Deklaraciją savo parašais palaikė ir susivienijimas “Žali.lt”, VšĮ “Žaliosios politikos institutas”, “Valstiečių ir žaliųjų sąjunga” bei kitos nevyriausybinės organizacijos.

Deklaracijos tekstas:

Mes, žemiau pasirašiusios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos ir politinės partijos, pareiškiame, kad 2012 m. spalį vyksiantį Tautos referendumą dėl atominių elektrinių statybos Lietuvos Respublikos teritorijoje laikome itin reikalingu ir reikšmingu sprendžiant mūsų valstybės ateičiai svarbų energetinio saugumo užtikrinimo klausimą.

              Sprendimas siekti energetinio saugumo vystant atominę energetiką mūsų valstybėje lemtų pavojingo objekto atsiradimą mūsų šalies teritorijoje, padidintų  ilgaamžių pavojingų  radioaktyvių atliekų  tvarkymo  naštą ateities kartoms ir turėtų neigiamų ilgalaikių ekologinių bei ekonominių pasekmių. Todėl kreipiamės į visus Lietuvos piliečius prašydami prisiimti asmeninę atsakomybę už šį šaliai reikšmingą sprendimą. Kviečiame visus apsisprendžiant dėl naujos atominės elektrinės įvertinti skaudžią Ukrainos,  Japonijos ir kitų nuo atominių elektrinių avarijų nukentėjusių valstybių istorinę patirtį ir pasirinkti ateitį be atominės energetikos – dalyvauti referendume ir ištarti tvirtą NE.

              Šią deklaraciją pasirašiusios organizacijos įsipareigoja siekti, jog Lietuva atsisakytų ne tik Visagino atominės elektrinės projekto, bet ir apskritai pavojingų branduolinių technologijų vystymo Lietuvos Respublikos teritorijoje. Taip pat įsipareigojame siekti, kad Baltijos jūros šalių regionas taptų  zona be branduolinės energetikos ir būtų atsisakyta atominių elektrinių statybų Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje. Visomis teisėtomis priemonėmis sieksime Lietuvos ir Europos Sąjungos diplomatinio spaudimo Baltarusijai ir Rusijai atsisakyti pavojingų projektų prie Lietuvos ir ES sienų.

Spaudoje: http://www.balsas.lt/naujiena/614229/referendumo-del-vae-aktyvistai-atomine-energija-aciu-nereikia

 

http://www.alfa.lt/straipsnis/15051281/Zalieji.nepasiduoda..Kudirkos.aiksteje.vyko.piketas.del.AE=2012-08-13_12-47/

http://www.15min.lt/gallery/show/zalieji-ragina-nepritarti-visagino-atomines-elektrines-statyboms-27542