You are currently viewing L. Balsys ragina aplinkos ministrą atšaukti taisykles, pagal kurias gyventojams apsunkinamas stambiagabaričių atliekų tvarkymas savivaldybių aikštelėse

L. Balsys ragina aplinkos ministrą atšaukti taisykles, pagal kurias gyventojams apsunkinamas stambiagabaričių atliekų tvarkymas savivaldybių aikštelėse

P1230049

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys kreipėsi į naująjį aplinkos ministrą Kęstutį Navicką dėl nuo šių metų įsigaliojusios tvarkos iš gyventojų, atvežusių atliekas į stambiųjų ir kitų atliekų surinkimo aikšteles, prašyti pateikti savo vardą, pavardę, adresą ir asmens dokumento – paso arba asmens tapatybės kortelės – numerį.

Aplinkos ministro L. Balsys prašo kuo skubiau peržiūrėti ir pakeisti Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisykles, kad gyventojai, pristatantys atliekas, nebūtų reikalaujami asmens duomenų, o aikštelių darbuotojams nebūtų skiriamos didžiulės baudos, šių reikalavimų nesilaikant.

Pasak L. Balsio, praėjusiais metais buvusio aplinkos ministro Kęstučio Trečioko pasirašytas įsakymas sukuria perteklinius biurokratinius suvaržymus gyventojams tvarkingai atiduoti tvarkymui  savo namų atliekas.

„Tokie absurdiški biurokratiniai reikalavimai tik paskatins žmones vežti atliekas į miškus, o ne tvarkingai jas pristatyti į aikšteles. Naivu tikėtis, kad visi, atvežę atliekas, bet nepasiėmę su savimi asmens dokumento, vešis jas atgal namo ir vėl grįš į aikštelę su dokumentais. Ne visi atliekas į surinkimo aikšteles veža patys – dažnai paprašo kaimyno ar pažįstamo, o gal ir smulkaus verslo įmonės, kurie turi tinkamą transporto priemonę. Aplinkos ministerijos tikslas turėtų būti sukurti tokią tvarką, kad žmonėms būtų kaip galima patogiau tvarkyti atliekas. Jau ir dabar į didelio gabarito atliekų surinkimo aikšteles atliekas gyventojai turi atvežti savo transportu ir supakuotas taip, kad pakuotės netrukdytų vizualiai nustatyti atliekų rūšį. Papildomas stovėjimas eilėse, bereikalingas popierių pildymas dar labiau atgrasins gyventojus nuo tvarkingo pasirūpinimo savo atliekomis. Dabartiniai reikalavimai yra skirti biurokratams, o ne žmonėms“,  – sakė L. Balsys.

Nuotrauka iš portalo vilkmerge.lt archyvo