„Už švarią aplinką ir švarią politiką!“. Lietuvos žaliųjų partija dalyvaus Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose

  • Post category:Naujienos

Savaitgalį vykusiame posėdyje Lietuvos žaliųjų partijos taryba priėmė sprendimą dalyvauti artėjančiuose Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Pritarta partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio išsikėlimui kandidatu Prezidento rinkimuose. L. Balsys taip pat taps žaliųjų sąrašo lyderiu Europos Parlamento rinkimuose. 

„Būdamas tiesiogiai rinktas Seimo narys, daug bendrauju su rinkėjais savo apygardoje bei visoje Lietuvoje. Nuolat girdžiu žmonių nusivylimą D. Grybauskaite, jos arogantišku valdymo, o ne vadovavimo stiliumi, nepagarba kadaise ja patikėjusiems Lietuvos žmonėms. Prezidentė ne tik neužkirto kelio, nors galėjo, bet ir noriai palaikė buvusios Vyriausybės sprendimą atimti dalį pensijų iš pensininkų. Pasityčiojo iš demokratijos, pavadindama referendumą dėl atominės elektrinės farsu, atvirai stojo ne Lietuvos žmonių, o stambiojo atominės energetikos bei dujų ir naftos pramonės verslo interesų pusėn. Apgailėtina, tačiau dabartinė prezidentė neturi jokios valstybės ateities vizijos nei vidaus, nei užsienio santykių srityje. Sprendimai priimami vadovaujantis asmeninėmis simpatijomis ir antipatijomis, klesti „telefoninė teisė“. Ciniški bandymai užglaistyti prezidentūros skandalą dėl valstybės paslapties nutekinimo jau peržengia ir elementaraus padorumo ribas. Negaliu ir nenoriu su visu tuo taikstytis. Lietuvai labai reikia švarios politikos, kaip ir švarios aplinkos. Prezidentas turi vienyti žmones bei valdžios institucijas, o ne juos skaldyti“,  – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos sąraše į Europos Parlamentą kandidatuoja ir energetikos, ekonomikos, darnaus vystymosi ekspertai bei pilietiškai aktyvūs visuomenės veikėjai.

Antroji pozicija sąraše skirta Lietuvos žaliųjų partijos Energetikos komiteto pirmininkui, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentui Martynui Nagevičiui. Trečią ir ketvirtą vietą dalinasi tarptautinės darnaus vystymosi specialistų asociacijos narė, pilietinių iniciatyvų organizatorė Indrė Kleinaitė, kuri Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybai laikotarpiu Briuselyje dirbo tarptautinėje aplinkosauginėje nevyriausybinėje organizacijoje „Greenpeace“, bei ekonomistė Danguolė Saldžiūnienė, turinti patirties su Europos Sąjungos struktūrinės paramos administravimu, valdymu, priežiūra, teisės aktų rengimu ir derinimu. Į pirmąjį sąrašo penketuką iškeltas ir Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas, susivienijimo Žali.lt narys Laurynas Okockis.