Palangos ir Klaipėdos savivaldybėms – daugiau nei tūkstančio poilsiautojų raginimai įrengti pakankamai viešųjų tualetų ir šiukšliadėžių pliažuose

Šiandien Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys ir VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ Klaipėdos ir Palangos miesto savivaldybėms pateikė peticiją, kurią pasirašę daugiau nei tūkstantis pajūrio gyventojų ir poilsiautojų reikalauja savivaldybių pasirūpinti tuo, kad pajūryje būtų įrengta daugiau viešųjų tualetų ir šiukšliadėžių.

Vos per dvi savaitgalio popietes trukusią Baltijos jūros apsaugos akciją „Nedaryk į jūrą – saugok Baltiją“ surinkti parašai parodė, jog ši problema pajūryje – gaji ir viešųjų tualetų trūkumas gadina poilsį ne vienam poilsiautojui.

„Manau, pats laikas Klaipėdos ir Palangos savivaldybei ne tik užtikrinti poilsiautojams kultūringą ir patogų poilsį, bet ir pasirūpinti, kad atvykusieji ilsėtis neterštų Baltijos jūros. Dėl viešųjų tualetų stygiaus dažnas poilsiautojas gamtinius reikalus atlieka tiesiog kopose arba jūroje, kas prisideda prie Baltijos jūros taršos. Poilsiautojai akcijos metu taip pat skundėsi ir veikiančių tualetų būkle bei nepakankama jų priežiūra. To sezono metu neturėtų būti“, – sakė L. Balsys.

Pasak akciją inicijavusio Žaliosios politikos instituto prezidento Remigijaus Lapinsko, per itin trumpą laiką toks surinktų parašų kiekis liudija didelį problemos mastą.

„Jei norime, kad poilsiautojai Lietuvos pajūrio neiškeistų į Latvijos ar kitų kaimyninių valstybių paplūdimius, reikia pasirūpinti žmonių poilsio patogumu ir pliažų švara. Palangos ir Klaipėdos savivaldybes raginame ne tik įrengti papildomai viešųjų tualetų, bet ir šiukšliadėžių. Tik taip galėsime sumažinti šiukšlių kalnus paplūdimiuose ir kopose“, – teigė R. Lapinskas.

Baltijos jūra, būdama viena iš užterščiausių jūrų pasaulyje, itin kenčia nuo eutrofikacijos, kurią sukelia tarša organinėmis medžiagomis. Poilsiautojų gamtinių reikalų darymas į jūrą greta netausojančio žemės ūkio tampa reikšmingu taršos šaltiniu. Vis didesne problema tampa ir į jūrą patenkančios plastiko atliekos.

IMG_9242