You are currently viewing Lietuvos žaliųjų partija pasirašė Nacionalinį parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos

Lietuvos žaliųjų partija pasirašė Nacionalinį parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos

susitarimas

Antradienį Seimo rūmuose Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys kartu su kitų penkių partijų lyderiais pasirašė Nacionalinį parlamentinių partijų susitarimą dėl emigracijos. 

Parašus po šiuo dokumentu taip pat padėjo Socialdemokratų partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, Darbo partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkai Algirdas Butkevičius, Valdemaras Tomaševskis, Valentinas Mazuronis, Ramūnas Karbauskis, Rolandas Paksas.

Dokumentą pasirašiusios partijos sutarė siekti, kad per 2015-2020 metų laikotarpį emigracijos srautų rodiklis būtų žymiai sumažintas – nuo 18 iki 9 procentų. Taip pat susitarime įsipareigojama sukurti ilgalaikę nacionalinę programą siekiant emigracijos ir reemigracijos bei migracijos srautų teigiamo balanso. Vykdant efektyvią demografinę politiką ketinama pasiekti, kad Lietuvoje 2025 metais gyventų 3,5 milijono gyventojų.

Partijos pabrėžė, kad emigracija yra nacionalinė lietuvių tautos problema, todėl būtina Lietuvoje kurti sąlygas, skatinančias emigrantus sugrįžti, dirbti ir gyventi savoje šalyje.

Susitarimą pasirašęs Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys pabrėžė, kad Lietuvos piliečiams turi būti grąžinta dviguba pilietybė, o tai padaryti reikia ne referendumu, o protingai keičiant įstatymus.


susitarimo tekstas susitarimo tekstas 2