KVIETIMAS Į DISKUSIJĄ Žiniasklaida atominės energetikos demokratijoje: Bulgarijos patirtis Lietuvos kontekste

  • Post category:Naujienos

Balandžio 20 d. “Transparency International” Lietuvos skyrius kviečia į diskusiją „Žiniasklaida atominės energetikos demokratijoje: Bulgarijos patirtis Lietuvos kontekste“

 

Diskusiją ves žurnalistas iš Bulgarijos Pavelas Antonovas, rašantis aplinkosaugos, politikos, atominės energetikos temomis. 2000 metais jo rengti TV reportažai atominės energetikos tema Bulgarijoje buvo nominuoti prestižiniam Europos jaunojo aplinkos žurnalisto apdovanojimui Paryžiuje.

 

Diskusijos metu bus keliami klausimai apie informavimo tendencijas atominės energetikos klausimais šalyse, kuriose veikia atominiai reaktoriai arba yra ketinama juos statyti. Kaip valstybės geopolitinė padėtis sąlygoja atominės energetikos klausimų nušvietimą šalies žiniasklaidoje? Kokie žiniasklaidos kuriami atominės energetikos politikos įvaizdžiai vyrauja Bulgarijoje ir Lietuvoje? Kokios to priežastys, kas juos kuria?

 

Diskusija „Žiniasklaida atominės energetikos demokratijoje: Bulgarijos patirtis Lietuvos kontekste“ vyks balandžio 20 d. nuo 16.00 iki 17.30 val. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus konferencijų salėje (Didžioji g. 5 – 405, Vilnius).

 

Registruotis kviečiame iki balandžio 19 d.  el.paštu rugile@transparency.lt. Renginys nemokamas, vyks anglų kalba.

 

Dėl papildomos informacijos teiraukitės el.paštu rugile@transparency.lt arba telefonu 8 5 212 69 51.

 

 

Apie Pavelą Antonovą

 

Pavelas Antonovas – žurnalistas ir žiniasklaidos mokymų vadovas, rašantis aplinkosaugos, žmogaus teisių ir politikos temomis. P.Antonovas yra Regioninio aplinkosaugos centro Vidurio ir Rytų Europai (angl. Regional Environmental Centre for Central and Eastern Europe) portalo „Green Horizon“ vyriausiasis redaktorius, taip pat jis bendradarbiauja su pilietinės žurnalistikos tinklaraščiu Georeporter.info.

 

2000 metais P.Antovo rengti TV reportažai apie viešosios nuomonės manipuliacijas atominės energetikos tema Bulgarijoje buvo nominuoti Europos jaunojo aplinkos žurnalisto apdovanojimui Paryžiuje. 2007 metais jo ir Didžiosios Britanijos leidinio „The Guardian“ žurnalisto Paulo Browno straipsnis apie atominės energijos atsinaujinimą Vidurio ir Rytų Europoje buvo publikuotas Vengrijos leidinyje „AzElemző” (liet. “Analitikas”).

 

P.Antonovas kuria dokumentines TV laidas apie gamtos apsaugą, pilietinę visuomenę, politiką ir įvairių mažumų grupes Bulgarijoje bei Europoje.

 

Jis dirbo politikos naujienų korespondentu pirmajame privačiame Bulgarijos televizijos kanale Nova TV. 1998 metais P. Antonovas buvo vienas iš aplinkosaugos portalo BlueLink.net įkūrėjų.

 

2010 metais savaitraštis „Capital“ išrinko P.Antonovą į aktyviausių pilietiškumo skatintojų dešimtuką Bulgarijoje.

 

Šiuo metu P.Antonovas rašo daktaro disertaciją Atvirajame universitete (angl. Open University) Didžiojoje Britanijoje. Jo akademiniai interesai – aplinkos apsaugos vaizdavimas žiniasklaidoje, žiniasklaidos manipuliacijos apie atominę energetiką Bulgarijoje, ekonomikos įtaka žurnalistikai, pilietinei visuomenei ir demokratijai posocialistinėse šalyse.