Klaipėdos savivaldybė atkreipė dėmesį į Lietuvos žaliųjų partijos iniciatyvą dėl viešųjų tualetų ir šiukšliadėžių paplūdimiuose trūkumo

Klaipėdos miesto savivaldybė sureagavo į Lietuvos žaliųjų partijos  pirmininko, Seimo aplinkos apsaugos komiteto nario Lino Balsio kartu su VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ liepos mėnesį vykdytą iniciatyvą „Nedaryk į jūrą – saugok Baltiją“.

Neseniai pasirodė Klaipėdos miesto savivaldybės pranešimas, kuriame giriamas Lietuvos žaliųjų partijos dėmesys pajūrio problemai.

Akcijos metu per kelis pusdienius po peticija, kuria reikalaujama Palangos ir Klaipėdos savivaldybes pasirūpinti patogiu, kultūringu poilsiu prie jūros, įrengti pliažuose daugiau viešųjų tualetų bei šiukšliadėžių, pasirašė daugiau nei 1000 Klaipėdos ir Palangos gyventojų bei miesto svečių. Piliečių pasirašytos peticijos perduotos svarstymui.

„Klaipėdos miesto savivaldybė labai vertina LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario ir Lietuvos žaliųjų partijos dėmesį Klaipėdos miesto paplūdimiams bei pastangas atkreipti pajūrio gyventojų ir svečių dėmesį į kultūringą poilsį pajūryje. Pati savivaldybės administracija nuolat stengiasi palaikyti pliažų ir vandens telkinių kokybės lygį bei sudaryti sąlygas poilsiautojams komfortiškai leisti laiką pajūryje. Baltijos jūros tausojimas yra visų bendras reikalas, tad ne visuomet pakanka tiesiog skirti pinigų įsigyti šiukšliadėžėms ar įrengti tualetams. Pajūrio ruožas yra labai jautri vieta, kurioje visa veikla yra griežtai reglamentuota teisės aktais, tad kartais atrodytų, kad toks paprastas dalykas, kaip tualeto įrengimas, užtrunka ganėtinai ilgai dėl griežtų reikalavimų ir ilgų derinimų“, – rašoma Klaipėdos savivaldybės išplatintame pranešime.

Jame taip pat rašoma, kad Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijoje yra 8 kilometrai paplūdimių, pajūrio ruože įrengtas 21 tualetas.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys teigia, kad akcijos metu nebūtų susidariusios po peticija norinčių pasirašyti žmonių eilės, jei problema nebūtų aktuali.

 „Daugelis mūsų akcijos metu Klaipėdoje viešėjusių ar gyvenančių žmonių patys ėjo ir mums skundėsi dabartine situacija, susijusia su viešųjų tualetų ir šiukšliadėžių stygiumi. Akivaizdu, kad 21 šiuo metu veikiantis tualetas 8 kilometrus besitęsiančiame pajūrio ruože yra permažai. Kitaip žmonės nesiskųstų. Džiaugiuosi, kad savivaldybės administracija stengiasi palaikyti pliažų ir vandens telkinių kokybės lygį ir suprantu, jog permainos neįvyks iškart, tačiau tikiuosi, kad į Lietuvos žaliųjų partijos bei pasirašiusių piliečių raginimą bus atsižvelgta ir, skirstant savivaldybės biudžetą, pirmiausia lėšos būtų nukreipiamos esamų viešųjų tualetų atnaujinimui bei naujų statymui. Tikiuosi, jog po mūsų peticijos svarstymo bus pateikti konkretūs planai, kaip ir per kurį laikotarpį Klaipėdos miesto savivaldybė ketina situaciją pajūryje pagerinti“, – sakė L. Balsys.

IMG_9306

IMG_9242