Europos Parlamente – tarptautinė konferencija „Kodėl skalūninės dujos turėtų pasilikti žemėje“ (su tiesiogine transliacija)

Ketvirtadienį (rugsėjo 5 d.) Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys dalyvaus Europos Parlamente Europos žaliųjų partijos organizuojamoje konferencijoje tema „Kodėl skalūninės dujos turėtų pasilikti žemėje“.

Šią konferenciją rytoj 10.15 val. mūsų laiku galima bus stebėti ir tiesioginės transliacijos metu. Konferencijoje mokslininkai, ekspertai nagrinės dažniausiai pasitaikančius mitus, susijusius su skalūninių dujų gavyba ir jos poveikiu aplinkai, žmogaus sveikatai, taip pat bus aptariama teisinė bazė Europoje, reglamentuojanti skalūninių dujų gavybą. Po konferencijos bus pristatomas ir dokumentinis filmas „Dujų žemė 2“ (angl. „Gasland 2“).

Egzistuoja keletas mitų, sklandančių apie skalūninių dujų, anglyje esančio metano ir kitų nekonvencinių išteklių gavybą, naudojant įvairius metodus, tarp kurių ir hidraulinis ardymas. Konferencijos metu nagrinėjami tokie mitai, kaip manymas, kad tokio kuro gavyba  padės Europai suklestėti, mes galėsime pakartoti JAV ekonomikos bumą, nedarydami jų klaidų, atsiliepusių aplinkai, kad skalūnų dujos būtinas pereinamojo laikotarpio kuras, jos neturi įtakos klimato kaitai, mums nereikia jokių papildomų įstatymų Europoje, reguliuojančių skalūninių dujų gavybos technologijas, kad grėsmė visuomenės sveikatai yra minimali. Tai tik keletas mitų, apie kuriuos bus diskutuojama konferencijos metu.

Taip pat bus aptariamas skalūninių dujų įstatyminis reguliavimas bei pristatomos kampanijos prieš skalūninių dujų gavybą, kurios vykdomos Europoje ir JAV. Konferencijoje diskutuos mokslininkai, akademikai, ekonomistai, aktyvistai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kitos interesų grupės.

Tiesioginė konferencijos transliacija (ketvirtadienį (rugsėjo 5 d., pradžia 10.15 Lietuvos laiku): http://www.greenmediabox.eu/live/unfracked/.

Nespėję pamatyti transliacijos, galės pasižiūrėti konferencijos įrašą: http://www.greenmediabox.eu/archive/2013/09/05/unfracked

 

KONFERENCIJOS PROGRAMA

10:15-12.00

 

Pirma dalis: Vietovės, kuriose nevykdoma hidraulinio ardymo technologija, ir įstatymų bazė

 

Europos Parlamento nario José Bové sveikinimas ir įžanga.

Prezentacija ir diskusija apie Nyderlanduose paskelbtų vietovių be hidraulinio ardymo atvejo analizė. Pristato Geert Ritsema, Friends of the Earth kampanijos koordinatorė, Nyderlandai.

„US Frack Action campaign“ kampanijos prezentacija. Pristato John Armstrong.

Prezentacija apie Europos teisinį [skalūninių dujų] reglamentavimą. Pristato Helène Bras, teisininkė iš Prancūzijos.

Medžiagos „Aktyvisto prieš hidraulinį ardymą gidas apie Europos Sąjungos įstatymus“. Pristato Europos Parlamento narys.

Klausimai ir atsakymai / atviri debatai

 

 

12.00-13.45

 

Antra dalis: Paaiškinami 5 dažniausi mitai apie skalūnines dujas

 

Pristato ir veda Europos Parlamento narys Carl Schlyter.

Skalūninių dujų gavyba yra palanki klimatui. Pristato Gabrielle Petron, Kolorado universitetas.

Šiandien egzistuojanti įstatymų bazė yra adekvati. Pristato Mike Hill, naftos ir dujų inžinierius, Jungtinė Karalystė.

Skalūninės dujos yra naudingos ekonomikai. Pristato Thomas Porcher, ekonomistas iš Prancūzijos.

Skalūninės dujos sukelia minimalų pavojų visuomenės sveikatai. Pristato Sandra Steingraber (Skype konferencija).

Europos Komisijos aplinkos generalinio direktorato įnašas.

Europos žaliųjų ir Europos laisvojo aljanso (Greens/EFA) medžiagos ir išvadų pristatymas. Pristato Europos Parlamento narė Sandrine Bélier.