You are currently viewing Seimo narys Linas Balsys: „Naujas incidentas, susijęs su Astravo AE, reikalauja aktyvių veiksmų iš naujosios Lietuvos vyriausybės“

Seimo narys Linas Balsys: „Naujas incidentas, susijęs su Astravo AE, reikalauja aktyvių veiksmų iš naujosios Lietuvos vyriausybės“

Lietuvos žaliųjų partijos Seimo narys Linas Balsys, pasirodžius informacijai apie dar vieną incidentą, susijusį su naujai gabenamu Baltarusijos atominės elektrinės reaktoriaus korpusu, ragina naująją vyriausybę bei šalies vadovę neatidėliotinai imtis aktyvių veiksmų. 

„Opozicinėje Baltarusijos žiniasklaidoje bei liudininkų pranešimais pasklido informacija, kad traukiniu vežamas Astravo atominės elektrinės reaktoriaus korpusas kliudė elektros laidų atramas ir dėl to galėjo būti apgadintas. Šiandien šią informaciją iš dalies patvirtino Baltarusijos atominės elektrinės statybos direkcija. Elektrinės atstovai žiniasklaidoje gynėsi, kad elektros laidų atramą kliudė ne pats reaktoriaus korpusas, o tik jo apsauginis dangalas, tačiau patikimos informacijos apie įvykį beveik nėra, todėl sunku pasakyti, kas išties nutiko.  Dar vienas incidentas, susijęs su Baltarusijoje statoma  atomine elektrine, toliau tik stiprina abejones dėl Baltarusijos ir Rusijos gebėjimų vykdyti tokius projektus“, – sakė L. Balsys.

Pasak Seimo Aplinkos apsaugos komitete dirbančio L. Balsio, padėtis Astravo atominėje elektrinėje  tampa vis pavojingesnė ir reikalauja aktyvių Lietuvos veiksmų aukščiausiu lygiu.

„Statomoje atominėje elektrinėje jau yra įvykusi ne viena nelaimė, o informacija apie incidentus mus pasiekia gerokai pavėlavusi ir dažniau iš Baltarusijos opozicijos veikėjų, o ne iš oficialių institucijų. Naujoji Lietuvos vyriausybė, kartu su prezidente Dalia Grybauskaite turėtų imtis aktyvių veiksmų, pradedant atvirą dialogą su Baltarusijos valdžia dėl Astravo atominės elektrinės statymo tikslingumo, statybų sustabdymo ir Baltarusijos energetinių poreikių patenkinimo kitais, nebranduoliniais būdais, tokiais kaip biomasės, saulės, vėjo energetikos plėtra ir galimo Lietuvos bei visos ES bendradarbiavimo būtent tokiuose nebranduoliniuose projektuose“  –   teigė parlamentaras.

Liepos mėnesį Astravo atominėje elektrinėje taip pat įvyko incidentas, susijęs su reaktoriumi. Reaktoriaus įrengimo bandymų metu iš 2-4 metrų aukščio nukrito 330 tonų sveriantis jo korpusas.