Žalieji kviečia Kudirkos aikštėje įamžinti savo įsipareigojimą saugoti Žemę

  • Post category:Naujienos

Šeštadienį žalieji vilniečius ir miesto svečius ne tik kviečia dalyvauti visame pasaulyje vykstančioje akcijoje „Žemės valanda“ ir užgesinti šviesas, kurti Katedros aikštėje žvakelių mozaiką, bet ir V. Kudirkos aikštėje, šalia žalios palapinės prisijungti prie akcijos, kurios metu kiekvienas norintis galės prisidėti prie praeivių bendrai kuriamo paveikslo, kuriame bus galima įamžinti savo įsipareigojimą būti ištikimu Žemės saugotoju.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys teigia, jog šiandien itin svarbu, kad visuomenėje būtų daugiau kalbama apie Žemės taršą ir kitas ekologines problemas, kurias sukelia neatsakinga žmonių veikla, taip pat nepamirštamas ir švietimas, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti mažindamas neigiamą poveikį aplinkai.

„Net ir valandai visoje Lietuvoje šiandien vakare užgesintos gyvenamųjų namų, įstaigų šviesos prisideda prie mažų, tačiau reikšmingų pokyčių sprendžiant aplinkosaugos problemas. Būti atsakingam vieną valandą per metus neužtenka, tačiau tikiu, kad tokios iniciatyvos ugdo visuomenę iš naujo įvertinti savo kasdieninę veiklą. Kasdien mažais žingsneliais prisidėdami prie energijos taupymo ir vietoje kaitriųjų lempučių naudodami taupiąsias, reguliuodami šildymą, nepalikdami prietaisų budinčiame režime ar įjungto mobiliojo telefono įkroviklio kai jo nenaudojame, mes galime ne tik sutaupyti energijos sąnaudas, sumažinti sąskaitas, bet ir prisidėti prie aplinkos taršos bei klimato kaitos, kuri šiandien yra pasiekusi kritinę ribą, mažinimo“, – sakė L. Balsys.

Pirmą kartą akcija „Žemės valanda“ Pasaulinio laukinės gamtos fondo iniciatyva buvo suorganizuota 2007 m. Sidnėjuje. Tuomet prie akcijos prisijungus apie 2 mln. gyventojų bei daugiau nei 2000 įstaigų ir išjungus valandai apšvietimą per šį laiką elektros vartojimas sumažėjo tarp 2 ir 10 proc.

Akcijos akimirkos:

Zemes valanda 2014 m. 005 Zemes valanda 2014 m. 010 Zemes valanda 2014 m. 012