” Premjeras A. Butkevičius teigiamai vertina žaliųjų parengtą energetikos strategiją”

  • Post category:Naujienos
Lietuvos Žaliųjų partijos pirmininkas , Seimo narys Linas Balsys per Vyriausybės valandą ketvirtadienį Seime atkreipė Vyriausybės vadovo demesį į Lietuvos Atsinaujinančių energetikos išteklių konfederacijos kartu su Żaliosios politikos institutu parengtas energetikos  strategijos gaires, kurios garantuotų realią Lietuvos energetinę nepriklausomybę, nestatant atominės elektrinės ir atsisakant brangių įvežtinių dujų.
Iš posėdžio stenogramos:
L. BALSYS : Gerbiamasis premjere, aš norėjau paklausti iš energetikos srities, kaip jūs asmeniškai vertinate galimybę garantuoti bazinę elektros generaciją Lietuvoje, statant kogeneracines biomasės granulėmis kūrenamas elektrines, kurios gamintų ir elektrą,ir,ypač šilumą, sukurtų  dešimtis tūkstančių darbo vietų, ir Lietuva taptų nepriklausoma nei nuo rusiškų, nei nuo skalūninių dujų. Ačiū.
A. BUTKEVIČIUS: Vertinu teigiamai, yra rengiamas mūsų aiškus planas ir rytoj jau pirmas susitikimas su specialistais, tiek Vyriausybės, tiek kviečiama ir Kainų komisijos vadovė ir bus pateikta informacija apie kiekvieną atskirai esančią savivaldybę, kaip yra tvarkomasi su šilumos ūkio gamyba. Kiek kiekvienoje savivaldybėje yra investuota pinigų šilumos ūkio gamybos pertvarkai, kuriose savivaldybėse reikia investuoti, kiek reikia investuoti ir šalia šito energetinio ūkio gamybos pertvarkymo plano, taip pat yra rengiamas ir finansinis planas, kiek maždaug valstybė galėtų skirti iš Europos Sąjungos biudžeto, kad būtų galima mažinti šilumos ūkio gamybos kainą, kiek liktų prisidėti pačiom savivaldybėm. Mes manome, kad artimiausiu metu, gal gegužės mėnesio pabaigoje, tą visą Lietuvos žemėlapį pateiksime šitoje garbingoje salėje ir pristatysime jums.