Linas Balsys meta Europos judriosios savaitės iššūkį

Prasidėjus Europos judriajai savaitei Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys miestų gyventojus bei savo kolegas Seimo narius pakvietė į iššūkį. Su žyma #JudriosiosSavaitėsIššūkis socialiniame tinkle Facebook L. Balsys visus kviečia dalintis nuotraukomis, kuriose įamžintas vykimas į darbą viešuoju transportu ar dviračiu bei prie iššūkio pakviesti prisijungti draugus, kolegas ir pažįstamus.

„Šiandien prasideda Europos judrioji savaitė! Kviečiu Lietuvos miestų gyventojus nors trumpam palikti automobilius namuose ir į darbą vykti viešuoju transportu arba dviračiu. Tai patogu ir naudinga sveikatai, nes judėjimas – yra viena svarbiausių sąlygų, siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Būtent nuo jų Lietuvoje miršta daugiausia žmonių.

Automobilių transportas – didžiausias oro taršos šaltinis. Automobiliu važiuoju tik būtinais atvejais, dažniausiai, kai tenka per dieną aplankyti daugelį renginių mieste arba vykti į susitikimus su rinkėjais kituose miestuose, o į posėdžius Seime mieliau vykstu visuomeniniu transportu arba dviračiu. Dažnai tai būna ir greičiau, nei automobiliu, nors tiek viešasis transportas, tiek dviračių takų infrastruktūra dar tikrai turi kur tobulėti. Tikiu, jog ne tokioje tolimoje ateityje sostinė Vilnius turės ir lengvąjį metro –  patogią, pigią ir greitą žaliojo transporto rūšį.

Kviečiu ir visus savo kolegas Seimo narius, ypač prabangius ir galingus visureigius turinčiuosius, aktyviai prisijungti prie Judriosios savaitės, o Tarptautinę dieną be automobilio – rugsėjo 22-ąją – parodyti sąmoningumą ir pakviesti žurnalistus į … tuščią Seimo narių bei darbuotojų stovėjimo aikštelę!“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė Linas Balsys.