You are currently viewing Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų ir Lazdijų skyrių nariai Valstybės dieną paminėjo tvarkydami istorines Dzūkijos vietas

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų ir Lazdijų skyrių nariai Valstybės dieną paminėjo tvarkydami istorines Dzūkijos vietas

Talkos akimirka

Liepos 6 d., ne tik Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose, bet ir visame pasaulyje esančiose lietuvių išeivijos bendruomenėse skambėjo „Tautiška giesmė“. Taip paminėta Lietuvai svarbi Valstybės diena. Lietuvos valstybingumo pradžią mininčią liepos 6-ąją 1253 m. buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas bei jo žmona, Lietuvos karalienė Morta.

Šią mūsų valstybei svarbią datą Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų ir Lazdijų skyrių nariai nusprendė paminėti aktyvia, visuomenei naudinga veikla – aplankant ir sutvarkant Dzūkijos regiono istorines vietas.

Druskininkų ir Lazdijų žalieji, susirinkę ankstyvą rytą prie netoli Druskininkų esančio Liškiavos piliakalnio, jau 4-tus metus iš eilės ėmėsi tvarkyti Liškiavos piliakalnio bei alkakalnio prieigas, kalnų šlaitus bei Liškiavos pilies bokšto vidų.

Liškiavos piliakalnis ir pilies bokšto liekanos yra viena iš labiausiai lankomų Dzūkijos nacionalinio parko vietų, tačiau, pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotojo Lauryno Okockio, žvalgantis šioje vietoje ne vienam lankytojui gerą nuotaiką ir nuotraukas sugadina nevalyvų ir neatsakingų lankytojų paliktos šiukšlės.

„Šią vietą per vestuves, gimtadienius, krikštynas, valstybines ir kitas šventes yra pamėgę lankyti ne tik vietiniai gyventojai, bet įsimintiną progą atvyksta pažymėti ir svečiai iš kitų miestų. Liškiavos piliakalnis – ir romantikų pasisėdėjimo, ir vasaros keliautojų, atostogas leidžiančių turistų bei jaunimo susibūrimo vieta. Todėl niekaip negaliu suprasti, kodėl švenčiant ir lankantis vaizdingoje bei pamėgtoje vietoje reikia elgtis neatsakingai. Jaunųjų ir jų palydos į Liškiavos pilies bokšto sienas sudaužytos butelių šukės ne tik darko aplinką, bet ir kelia pavojų žmonėms ir gyvūnams“, – teigia L. Okockis.

Atvykusius talkos dalyvius nustebino, kad automobilių aikštelėje, tarp Liškiavos piliakalnių nėra vienintelio čia stovėjusio buitinių atliekų konteinerio. Geriau apsižvalgius pastebėta nelegali laužavietė, kurioje mėtėsi apanglėję sudeginto plastikinio konteinerio metaliniai ratų diskai. Tai – viskas, kas liko iš atliekų konteinerio.

Tvarkant Liškiavos pilies bokšto vidų pastebėta, kad čia matosi apdegusi žolė, o pamatų akmenys – aprūkę ir pasidengę juodais suodžiais. Akyliau apsižvalgius, tarp apdegusių šiukšlių rastas čia įmestas ir padegtas puspilnis 5 litrų talpos automobilinės alyvos bakas. Tik laimingo atsitiktinumo dėka buvo išvengta didelio gaisro. Daugeliui talkos dalyvių kilo klausimas: ar čia Jonines kažkas audringai šventė, ar Liškiavoje siautėja padegėjas?

Tačiau žalieji, ne vienus metus tvarkantys piliakalnio prieigas, mato ir gerą tendenciją. Šiais metais šiukšlių surinkta perpus mažiau negu pernai ir tris kartus mažiau negu pirmą kartą.

„Galbūt tai reiškia, kad lietuviai po truputį tampa atsakingesni ir pilietiškesni, tačiau liūdina vis dar pasitaikantys vandalizmo aktai“, – pastebi L. Okockis.

Sutvarkius Liškiavos istorines vietas žalieji nuvyko į Lazdijų rajone buvusią Vainežerio dvarvietę, kurioje stovi Emilijos Pliaterytės skulptūra. Taip pat aplankyti Vainežerio senovės gynybos įtvirtinimai bei Paveisininkų piliakalnis, kurie taip pat buvo sutvarkyti.

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų ir Lazdijų skyriaus nariai visiems linki gražios, saulėtos vasaros, įspūdingų atostogų akimirkų, smagių apsilankymų gražiausiose Lietuvos vietose, tačiau primena, kad gamtoje reikia elgtis atsakingai.

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų ir Lazdijų skyrių nariai Liškiavos piliakalnio prieigose