You are currently viewing Lietuva pagal galimybę naudoti vien biokurą lenkia Europos vidurkį

Lietuva pagal galimybę naudoti vien biokurą lenkia Europos vidurkį

  • Post category:Naujienos

Lietuvoje nuo spalio 11 d. iki metų pabaigos, tai yra net 81 dieną, galėtume naudoti vien tik iš biomasės – medienos ir kitų organinių medžiagų – gaunamą energiją užtikrinti visiems šalies energetiniams poreikiams. Lietuva pagal galimybę naudoti vien biokurą 40-čia dienų lenkia bendrą Europos vidurkį ir pagal šį rodiklį yra šešta žemyne. Tai rodo Europos biomasės energetikos asociacijos AEBIOM ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA kartu surinkti duomenys.

 

 

cst-naujas-lt

Kiekviena Europos valstybė kartu su Europos biomasės energetikos asociacija AEBIOM pagal statistinius šios energijos rūšies panaudojimo duomenis nustato atskiros šalies Biomasės energetikos dienos datą, skirtą pažymėti žaliosios energetikos svarbą. Lietuva daugiau nei mėnesiu lenkia Europos vidurkį ir Biomasės energetikos dieną mini spalio 11 dieną. Tuo tarpu bendra visos Europos biomasės energetikos diena šiemet pirmą kartą bus pažymėta pusantro mėnesio vėliau –lapkričio 21-ąją.

Anksčiausiai savo Biomasės energetikos dienas Europoje šiemet pažymėjo Švedija – rugpjūčio 21 d. ir Suomija –  rugsėjo 1 d., o vėliausiai ją pažymės Malta – gruodžio 27 d.

Atnaujintos Lietuvos nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos projekte pirmą kartą šalies istorijoje yra užsibrėžta iki 2050 metų elektros ir šilumos sektoriuose pereiti prie energijos gamybos vien iš atsinaujinančių išteklių.

“Lietuva yra valstybė turinti, ko gero, geriausias sąlygas Europos Sąjungoje gaminti ir įdarbinti energiją iš atsinaujinančių energijos išteklių. Biomasė, saulė, vėjas ir kiti atsinaujinantys energijos ištekliai gali daugiau nei 100% patenkinti Lietuvos energetinius poreikius. To ir turime siekti” – minint biomasės energijos dieną teigia Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas.

Informacija parengta remiantis: http://www.biokuras.lt/lietuva-pagal-galimybe-naudoti-vien-biokura-lenkia-europos-vidurki

Leave a Reply