Lapkričio 26-oji – pasaulinė “Nieko nepirk” diena

Pasaulinės “Nieko nepirk” dienos išvakarėse Vilniuje vyko akcija prieš besaikio vartojimo kultą prisidengiant vis labiau nuvalkiojama Šv. Kalėdų dvasia.

Akcijos rengėjai: žali.lt ir LŽSP penktadienį, lapkričio 25 d. prie PC “Panorama” centrinio įėjimo dainavo kalėdines dainas, slidinėjo, šlifavo elfaltą rogutėmis bei dalino lankstinukus: “Tikros šventės nenusipirksi! Verčiau pasakyk artimiesiems, kad jie tau svarbūs: išmok eilėraštį, nupiešk atviruką ant naudoto popieriaus, numegzk šaliką išardęs seną megztinį, susitvarkyk kambarį…”

Akcijos organizatoriai sako: “Mūsų manymu, prekybininkai elgiasi ciniškai visą lapkritį skambindami varpais dėl artėjančių Kalėdų, nes tokiu būdu iš mūsų visų yra atimama brangi šventė, ją paverčiant beprasme komercinių blizgučių ir pirkimo isterija. Daugelis dovanų, kurių mes paskubom priperkame artimiesiems, vis tiek anksčiau ar vėliau keliaus į sąvartyną, nes išrinkti iš tikrųjų reikalingą daiktą yra sunku. Norėdami daryti gera, mes tik aliname ir teršiame mūsų planetą niekam nereikalingomis šiukšlėmis. Nederėtų pamiršti, kad brangiausia dovana – tai tiesiog žmogiška šiluma, draugystė ir rūpestis, kurie neteršia aplinkos ir nieko nekainuoja, todėl jų ir nenusipirksi kalėdinių akcijų metu”.

 

LŽSP informacijos centras

(85) 213 13 53