You are currently viewing Įregistruotos įstatymo pataisos, įtvirtinančios draudimą medžioti lankais

Įregistruotos įstatymo pataisos, įtvirtinančios draudimą medžioti lankais

strele11

Antradienį Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys įregistravo Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis siūlo įtvirtinti draudimą plėšrūnų medžioklėje naudoti prožektorius, naktinio matymo taikiklius bei lankus.

„Kiekvienais metais atsiranda Seimo narių, kurie bando keisti įstatymus, siekdami įteisinti nehumaniškus medžioklės būdus ir priemones. Praktiškai kas pusę metų kovojome prieš B. Bradausko bandymus „prastumti“ naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje. Šioje kadencijoje atsirado dar keistesnių siūlymų – įteisinti neetišką, viduramžių laikus primenančią medžioklę lankais. Tokia pramoga ne tik nehumaniška gyvūnų atžvilgiu, bet ir gali tapti pavojinga miško lankytojams, grybautojams, kurie, netyčia gali patekti į medžioklės lankais epicentrą. Medžioklės lankais, kaip ir siekiamas prožektorių naudojimo plėšriesiems gyvūnams medžioti įteisinimas, padarys meškos paslaugą brakonieriams. Kas ir kaip kontroliuos, kurie gyvūnai sumedžioti, pasitelkiant prožektorius, o kurie – jų nenaudojant? Tai praktiškai neįmanoma“, – sakė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, atsižvelgiant į tai, jog medžioklė yra visuomenei jautri sritis, o ginklai yra ypatingai griežtos kontrolės objektai, reikėtų griežčiau reglamentuoti medžioklės įrankius ir priemones, kuriais būtų draudžiama medžioti, nes dabartinis reglamentavimas yra nepakankamas.

Šiuo metu medžioklės įrankiai ir priemonės reglamentuojami tik Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintose Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėse.

Linas Balsys yra Lietuvos žaliųjų partijos Seimo narys.

Leave a Reply