Europos Parlamente – pirmosios piliečių iniciatyvos svarstymas

  • Post category:Naujienos

Europarlamentarai vasario 17 dieną 15.00–18.30 val. Vidurio Europos laiku svarstys pirmąją beveik 2 mln. parašų surinkusią piliečių iniciatyvą dėl „teisės į vandenį“ („Right2Water“). Ja reikalaujama visiems europiečiams užtikrinti švaraus vandens tiekimą ir prieštaraujama šių paslaugų liberalizavimui. Svarstymo transliaciją galite stebėti tiesiogiai pasitelkę nuorodą dešinėje.

Šios iniciatyvos teikėjai siekia, kad teisė turėti vandens būtų pripažinta žmogaus teise. Jų teigimu, Europos Sąjungoje apie 2 mln. žmonių neturi švaraus vandens ir negauna sanitarinių paslaugų. Be to, yra pavojus, kad mažas pajamas gaunantiems žmonėms bus nutrauktas sanitarinių paslaugų teikimas ir vandens tiekimas, jeigu jie neišgalės apmokėti sąskaitų.

Iniciatoriai taip pat mano, kad vandens tiekimui ir vandens išteklių valdymui neturėtų būti taikomos vidaus rinkos taisyklės, o vandens tiekimo paslaugos neturėtų būti liberalizuojamos.

Iniciatyvos svarstymą organizuoja Aplinkos komitetas kartu su Peticijų, Vidaus rinkos ir Vystymosi komitetais. Jame taip pat dalyvaus EK vicepirmininkas Maroš Šefčovič.

Apie Europos piliečių iniciatyvą

2012 m. balandžio 1 d. pradėjus įgyvendinti Europos piliečių iniciatyvos projektą piliečiams suteikiama galimybė paraginti Komisiją teikti siūlymus dėl naujų teisės aktų jos kompetencijai priskiriamose srityse, jeigu bent ketvirtadalyje visų ES valstybių narių surenkamas 1 mln. parašų.