You are currently viewing DAROM ŽALIAI – Lietuvos žaliųjų partija kvietė švarinti aplinką atsakingai

DAROM ŽALIAI – Lietuvos žaliųjų partija kvietė švarinti aplinką atsakingai

kvadratkarol

Balandžio 25 d. (šeštadienį) Lietuvos žaliųjų partijos nariai prisijungė  ir patys organizavo pavasarines aplinkos tvarkymo akcijas, kurių metu kvietė su atliekomis atsisveikinti atsakingai. 

Nuo pat ankstyvo ryto Lietuvos žaliųjų partijos Vilniaus skyriaus nariai susirinko į Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį. Jame ne tik buvo renkamos neatsakingų poilsiautojų paliktos atliekos, bet jos taip pat buvo rūšiuojamos.

„Visuomenės apklausos rodo, jog vos ketvirtadalis Lietuvos gyventojų nuolat rūšiuoja atliekas, tačiau didžioji dalis nėra motyvuoti tai daryti, kai kurie iš jų nežino, kaip teisingai rūšiuoti. Labai trūksta švietimo ir aktyvesnio gyventojų skatinimo rūšiuoti, todėl dažnai matome, jog po remonto šalia rūšiavimo konteinerių atsiduria sofos, sugedusi buitinė technika, nors senus baldus priima stambiagabaričių atliekų aikštelės, o elektroninę techniką surenka perdirbėjai. Tokios masinės aplinkos tvarkymo akcijos, kaip DAROM galėtų tapti puikia platforma rūšiavimo švietimui. Deja, jų metu apie tai beveik nekalbama – tuose pačiuose maišuose atsiduria ir žaliosios atliekos ir perdirbimui tinkančios antrinės žaliavos“, – sakė L. Balsys.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas kartu su bendražygiais šeštadienį kvietė visus, kurie švarino savo namų, gyvenvietės aplinką, atskirti antriniam perdirbimui skirtas atliekas (plastiko, stiklo, metalo gaminiai) ir žaliąsias atliekas.

Karol 3

Lietuvos žaliųjų partijos rūšiavimo eksperimentas parodė, jog gamtoje paliekama pakankamai daug stiklinių butelių ir jų šukių atliekų, kurios yra pavojingos, nes nuo jų gali kilti gaisras. Daugiausiai surinkta plastiko: plastikinių butelių, plastikinių maisto pakuočių, maišelių.

Karol2Surinktos išrūšiuotos atliekos buvo atsakingai paskirstytos į rūšiavimui skirtus konteinerius.

Karol 6

Iš Karoliniškių vykome į Jeruzalę, prie Jeruzalės tvenkinio. Šalia Verkių parko ir Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų esantis tvenkinys yra pasmerktas pelkėjimui, nes Aplinkos ministerija neskiria jo valymui žadėtų Europos Sąjungos lėšų (nors 2013 m. buvo parengtas tvenkinio valymo projektas, kainavęs 80 tūkstančių litų).

Deja, pradėti tvenkinio tvarkymo darbai šiuo metu sustabdyti neribotam laikotarpiui, nes naujuoju Europos Sąjungos struktūrinės paramos 2014-2020 m. laikotarpiu nėra numatoma skirti lėšų panašiems projektams, o Vilniaus miesto savivaldybė viena įgyvendinti projektą yra nepajėgi.

12

Parengto Jeruzalės tvenkinio išvalymo projekto planavimo organizatorės, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos teigimu, susidariusią kritinę situaciją nulemia tai, kad  Jeruzalės tvenkinio plotas yra mažesnis nei 50 hektarų ir dėl savo dydžio neatitinka Aplinkos ministerijos naujai siūlomų reikalavimų, taikomų finansavimui  iš Europos Sąjungos gauti. Dėl tokios susidariusios situacijos ne kartą kreipėmės į įvairias institucijas ir dar neketiname nuleisti rankų.

Jeruzalės mikrorajono gyventojų pamėgta vieta merdi ne tik dėl valdžios abejingumo, bet ir nuolatinės taršos.
15
Lietuvos žaliųjų partijos Valdybos narės Marijos Tamkevičiūtės suorganizuotos ežero pakrančių tvarkymo akcijos metu surinkta ne tik daugybė stiklo, plastiko atliekų, bet taip pat iš vandens ištrauktas metalinis lovos rėmas, didelė metalo talpa (nežinia, ar įmesta ir su kokiu nors turiniu, ar tuščia), išgriebta net 18 padangų.
459
Prie tvenkinio stovėjęs žvejys teigė, jog tvenkinyje galima būtų rasti šaldytuvą ir dar ne vieną panašų daiktą.
Gaila, tačiau žmonėms vis dar trūksta sąmoningumo ir supratimo, kad vandens telkiniai, parkai, pamiškės nėra atliekų šalinimo vieta.
Surinktos atliekos pateko į atliekų rūšiavimo konteinerius, o padangas netrukus išveš Vilniaus miesto savivaldybės įpareigoti vežėjai.
11
Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus nariai šiais metais tvarkė Nemuno pakrantę, miškelius ir pievas, esančias šalia didžiausio ir vieno taršiausių Druskininkų mikrorajonų – Kalviškių.
Druskininkai 8
Druskininkai 6
Druskininkai 9
Druskininkai 11
Druskinknaki 10
Druskinininkai