Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai pasiryžę Druskininkuose įgyvendinti daugiau žaliųjų iniciatyvų

L. Okockis kvadratinė
Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į Druskininkų savivaldybės tarybą sąrašo lyderis, kandidatas į Druskininkų merus

Kovo 1 dienos rinkimuose Druskininkų savivaldybės gyventojai turės galimybę išrinkti Lietuvos žaliųjų partijos atstovus, o taip pat pirmą kartą tiesiogiai išsirinkti merą. Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų sąrašo, pažymėto 12-uoju numeriu, lyderis bei partijos kandidatas į Druskininkų mero postą  – Laurynas Okockis. 

Dabartinė valdžia nemato toliau centrinių gatvių

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į Druskininkų merus Laurynas Okockis apgailestauja, kad šiuo metu pirmiausiai rūpinamasi į kurortą atvykstančiais svečiais, o ne tikraisiais miesto gyventojais.

„Avariniai, žmonių sveikatai ir gyvybei pavojingi pastatai Druskininkuose neaptverti nei tvora, nei apsaugine juosta, nėra jokių įspėjamųjų ženklų. Itin pavojinga pačiame miesto centre, šalia buvusios sanatorijos „Nemunas“. Tik po nuolatinių mūsų kreipimųsi į Druskininkų savivaldybės administraciją buvo nugriautas avarinis pastatas tarp „Eglės“ sanatorijos, Neravų g. 29 numeriu pažymėto daugiabučio namo ir Šiltnamių gatvės, taip pat Baltašiškės gatvėje betoniniais blokais uždengtas iki tol buvęs atviras vandens rezervuaras bei šalia „Eglės“ sanatorijos telkšančio tvenkinio dešiniajame krante esantys apleisti kanalizacijos šuliniai. Tokias vietas reikia tvarkyti iš pagrindų – ieškoti investuotojų, kurie renovuotų ir atgaivintų buvusias sanatorijas, kurtų naujas darbo vietas, o iki tol būtina sutvarkyti šias vietas taip, kad jos nekeltų pavojaus aplinkiniams“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas L. Okockis.

Daugiau Druskininkuose įgyvendintų žaliųjų iniciatyvų

Druskininkų savivaldybėje trūksta žaliųjų balso bei aplinkai draugiškų, gyventojams naudingų žaliųjų iniciatyvų, kurias pasiryžusi įgyvendinti aktyvi ir ambicinga Lietuvos žaliųjų partijos kandidatų į savivaldybės tarybą komanda – įsitikinęs jų lyderis L. Okockis.

„Druskininkuose trūksta ne tik tvarkos šalia apleistų pastatų ir gatvių, bet ir modernių, saugių vaikų žaidimo, sporto, šunų vedžiojimo aikštelių. Švari aplinka yra neatsiejama ir nuo atliekų tvarkymo. Druskininkuose turi būti aktyviau skatinamas atliekų rūšiavimas ir tam gyventojams sudaromos visos sąlygos. Šiuo metu gyventojai už atliekų tvarkymą moka pagal savo gyvenamąjį plotą. Vienas iš Lietuvos žaliųjų partijos tikslų Druskininkuose – mažesnė kaina už atliekų tvarkymą jas rūšiuojantiems. Taip pat matome problemą, kad Druskininkuose vis auga automobilių srautai, didėja oro tarša, dėl kurios gali kilti grėsmė ir mūsų kurorto statusui. Keltuvų projektas šioje vietoje nepadės. Mūsų sprendimas – nemokamas viešasis transportas mieste, kuris paskatintų gyventojus išlipti iš automobilių ir persėsti į autobusus. Viešojo transporto išlaidas galima būtų padengti panaudojant dalį surenkamo „pagalvės“ mokesčio, panaikinus savivaldybės laikraščio „Mano Druskininkai“ leidimą, taip pat apmokestinus turistų įvažiavimą į miestą“, – teigė L. Okockis.

Lietuvos žaliųjų partija taip pat siūlo daugiau dėmesio skirti kokybiškai ir savanoriškai, o ne priverstinei renovacijai, kuri padėtų gyventojams sutaupyti šildymui išleidžiamas lėšas.

„Reikia vengti tokios renovacijos, kai pastatas tiesiog apšildomas iš išorės, tai daroma nekokybiškai ir laikui bėgant dėl to ima rasoti, irti sienos. Renovacija turi būti atliekama kompleksiškai. Puikus pavyzdys geros ir modernios renovacijos yra dvidešimties butų namas Alytuje, kuris po renovacijos tapo visiškai nepriklausomu nuo centrinio miesto šildymo tinklų. Bendrija, paėmusi paskolą, be jokios ypatingos paramos įsirengė geoterminę šildymo sistemą ir modernizavo šilumos mazgo apskaitą bei patį šilumos mazgą. Ir tik vėliau – trečiajame renovacijos darbų etape – namas buvo apšiltintas iš išorės, įrengti privalomi papildomi ortakiai, kad atsirastų natūralioji ventiliacija. Iki renovacijos už vidutinio buto šildymą žiemą gyventojas mokėjo po 500 litų per mėnesį, o dabar gyventojai moka 50 litų per mėnesį. Reikia, kad tokios geros praktikos pavyzdžiai būtų įgyvendinami ir Druskininkuose“,  – sakė Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į savivaldybės tarybą.

Savivaldybė turi aktyviau įsitraukti į nedarbo mažinimą

L. Okockis teigia, kad savivaldybė taip pat turėtų labiau prisidėti prie aktyvesnio bedarbių įtraukimo į darbo rinką bei pasinaudoti Lietuvos darbo biržos programomis ir taip lengviau perkvalifikuoti darbuotojus, kelti rajone darbuotojų kvalifikacijos lygį. Lietuvos žaliųjų partijos įsitikinimu, išsilavinęs jaunimas turi likti dirbti ir gyventi Druskininkuose, todėl savivaldybė turėtų finansiškai remti jaunimo įdarbinimą verslo įmonėse.

Daugiau demokratijos ir labiau girdimas druskininkiečių balsas

„Labiau girdimas gyventojų balsas – tai vienas svarbiausių Lietuvos žaliųjų partijos prioritetų. Sieksime įtraukti Druskininkų gyventojus į svarbių jiems klausimų svarstymą ir priėmimą, kad svarbiais miestui klausimais jie galėtų balsuoti, o į jų nuomonę būtų atsižvelgiama. Ketiname įgyvendinti iniciatyvą „Druskininkų idėjų bankas“, kur visi gyventojai galėtų siūlyti idėjas, teikti pastabas, ko reikia, ko trūksta mieste, kad čia būtų patogu, saugu, gera gyventi. Mūsų įsitikinimu, savivaldybės biudžetas taip pat turi būti svarstomas ir priimamas viešai. Taip savivaldybės finansai taps skaidresni“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos kandidatas į Druskininkų merus.

Pasak L. Okockio, mieste trūksta Kultūros ir meno tarybos, kuri teiktų savo pasiūlymus Druskininkų savivaldybės tarybai kultūros lėšų skirstymo, projektų įgyvendinimo ir panašiais klausimais. Taip pat vietos kultūriniam gyvenimui atgaivinti reikalingas ir modernus M. K. Čiurlionio meno – kultūros centras, kuriame būtų ne tik didelė koncertų salė, bet ir kino teatras.

Druskininkai vert1 var2