You are currently viewing L. Balsys siūlo uždrausti veisti, auginti ir žudyti ūkinius gyvūnus dėl naudos iš jų kailio

L. Balsys siūlo uždrausti veisti, auginti ir žudyti ūkinius gyvūnus dėl naudos iš jų kailio

Balsys

Siūloma uždrausti veisti, auginti ir žudyti ūkinius gyvūnus dėl naudos iš jų kailio. Tokią Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisą įregistravo Seimo narys Linas Balsys.

Priėmus ją, anot L. Balsio, Vyriausybė turės priimti įgyvendinamuosius teisės aktus, numatančius pereinamąjį laikotarpį ir veiklos nutraukimo tvarką kailinių žvėrelių ūkiams. Parlamentaro teigimu, Europos Sąjungos šalių įstatymuose vis labiau įsitvirtina nuostata, draudžianti kailinius žvėrelius auginti, žudyti ir verstis jų kailių prekyba.

“Lietuvos teisės aktuose taip pat turėtų būti numatytas naujas reglamentavimas, numatantis, kad gyvūnai dėl jų kailio, naudojamo išimtinai prabangos tikslais, negali būti veisiami, auginami nenatūraliomis ir dėl to žiauriomis sąlygomis ir žudomi”, – sako L. Balsys.

Jo teigimu, toks verslas daugelyje Vakarų Europos šalių laikomas neetišku, Lietuvoje – taip pat. 2016 metais atliktos apklausos duomenimis, net 58 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad veisti ir žudyti laukinius gyvūnus dėl jų kailio yra nepriimtina.

Anot L. Balsio, vis daugiau ES šalių uždraudžia kailinių žvėrelių fermas ir jų verslą. Tarp jų – Jungtinė Karalystė, Austrija, Kroatija, Nyderlandai (nepaisant to, kad ši šalis iki šiol buvo lyderė pagal šio verslo apimtį Europoje).

Šiuo metu Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas nenumato draudimo veisti ir žudyti ūkinius gyvūnus dėl naudos iš jų kailio.