You are currently viewing Aptiktas nelegalus sąvartynas Naujojoje Vilnioje

Aptiktas nelegalus sąvartynas Naujojoje Vilnioje

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių bei Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentą prašydamas sutvarkyti Naujojoje Vilniuje, Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės parke esantį nelegalų sąvartyną ir nubausti atsakingus asmenis už teritorijos nepriežiūrą.  

„Nelegalų sąvartyną šalia Vilniaus psichiatrinės ligoninės suradome po vieno portalo komentatoriaus pateiktos informacijos. Lietuvos žaliųjų partijos aktyvistai, nuvykę į nurodytą vietą, apleisto pastato prieigose bei viduje aptiko krūvas atliekų. Ši teritorija ne tik užteršta, bet ir kelia grėsmę aplinkinių saugumui, nes matosi, jog pastatas „vaiduoklis“ yra ardomas, griūna. Apgriuvęs pastatas nuo vaikų žaidimų aikštelės yra vos už kelių dešimčių metrų. Tikiuosi, jog po kreipimosi savivaldybė bei Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas nedels ir sutvarkys šią vietą, o ne lauks nelaimės“, – sakė L. Balsys.

Kreipimasis dėl Naujosios Vilnios sąvartyno

Vietos gyventojų teigimu, Vilniaus psichiatrinės ligoninės parko pietinėje dalyje nelegalus sąvartynas patraukia dėmesį jau 15 metų. Nuo sąvartyno iki gyvenamųjų namų yra vos 50 metrų, iki vaikų žaidimo aikštelės – 30 metrų, iki ligoninės pastatų – 50 metrų.

L. Balsys mano, kad prie nelegalių sąvartynų mažinimo galėtų aktyviau prisidėti ir patys gyventojai.

„Nelegalūs sąvartynai yra miestų ir miestelių piktžaizdės, kurias dažniau pamato ir dėl jų nerimauja gyventojai, o ne už tvarką atsakingos institucijos. Vilniuje tokių piktžaizdžių atsiveria vis daugiau. Jei atsirastų daugiau pilietiškų gyventojų, kurie praneštų apie nelegaliai šalinamas atliekas, manau, tokių nelegalių sąvartynų gerokai sumažėtų“, – teigė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas.

IMG_7975

IMG_7976

IMG_7981

IMG_7999

IMG_8000

IMG_7978

IMG_7989

IMG_7991