Antiatominis flashmobas stebino praeivius prie Vilniaus Arkikatedros

  • Post category:Naujienos

Ketvirtadienį sostinės Arkikatedros aikštėje įvyko trumpas, bet spalvingas aplinkosauginis renginys – protestuodami prieš planus Lietuvoje bei jos kaimynystėje vienu metu statyti tris atomines jėgaines, apie devyniasdešimt aktyvistų, daugiausia jaunimo, varpinės papėdėje susispietė į antibranduolinį flashmobą.

Flashmobu Lietuvos aktyvistai siekė išreikšti neigiamą požiūrį į šalyje ir jos kaimynystėje statomas atomines jėgaines bei atkreipti dėmesį į mirtiną atominės energetikos keliamą pavojų.

Iniciatyvos dalyviai taip pat siekė pakviesti žmones į antradienį, balandžio 26 d., 14.00 val. prie Seimo prasidėsiančias antiatomines eitynes bei 15.00 val. V.Kudirkos aikštėje, šalia Vyriausybės, vyksiantį koncertą Černobylio katastrofos 25-osioms metinėms paminėti.

„Per šį flashmobą siekėme suvaidinti kolektyvinę mirtį nuo radiacijos. Deja, šis scenarijus nėra toks jau mažai tikėtinas, atsižvelgiant į įvykius Černobylio AE, Fukušimos AE bei planuojamas AE statybas Lietuvoje – Visagine, bei prie pat Lietuvos sienų – Astravo rajone (Baltarusija) ir Kaliningrado srityje (Rusija),“ – teigia iniciatyvos organizatoriai, dalyvius į flashmobą subūrę daugiausia socialinių tinklų pagalba ir tiesioginio raginimo būdu.

Anot protestuotojų, Lietuva turėtų akcentuoti energijos taupymą ir vartojimo mažinimą bei žaliosios energetikos plėtrą, užuot kliovusis galimai nesaugiomis branduolinėmis technologijomis, jau nusinešusiomis daugybę gyvybių bei pridariusiomis žalos milijonams žmonių visame pasaulyje.

Pati „mirtis“ truko vos dvi minutes – nuo 18.00 iki 18.02. Susispietę į geltonai-juodą radiacijos ženklą Arkikatedros bokšto papėdėje, flashmobininkai gerokai nustebino gausiai šioje sostinės vietoje susirenkančius vilniečius bei turistus.

Kai kurie pirmą kartą girdėjo apie tai, kad Lietuva artimiausiu metu gali tapti iš visų pusių apsupta branduolinių jėgainių.

Tekstas: Vadzim Vileita