Atliekų tvarkymo bendrovė reikalauja pinigų už nesuteiktas paslaugas

Advokatų kontora „Borenius“ atsiliepė į Lietuvos Žaliųjų sąjūdžio partijos kvietimą teisme nuo atliekų tvarkymo bendrovės ginti Vytautą Platūkį. Alytaus rajono gyventojas jau trejus metus pavyzdingai rūšiuoja buitines atliekas, priduoda jas į supirkimo punktus, ir dėl to atsisako mokėti už šiukšlių išvežimo paslaugas, kuriomis nesinaudoja.

UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“ iš Vytauto Platūkio per teismą reikalauja nesumokėtų įmokų, tačiau, kadangi atliekų tvarkymo paslaugos suteiktos nebuvo, reikalauti šių mokesčių bendrovė teisės neturi. Bendrovės ieškinys taip pat tiesiogiai prieštarauja Europos Sąjungos direktyvoms, skatinančioms atliekų perdirbimą ar jų, kaip energijos šaltinio, panaudojimą.

Advokatų kontora „Borenius“ jau ne pirmus metus užsiima su aplinkosauga susijusiomis bylomis ir savo praktikoje dažnai susiduria su aplinkosaugos įstatymų spragomis, sudarančiomis sąlygas panašaus pobūdžio piktnaudžiavimui.

Lietuvos Žaliųjų sąjūdžio partija pabrėžia, jog, ginant Vytautą Platūkį nuo atliekų tvarkymo bendrovės, jokiu būdu nesiekiama skatinti įstatymų nesilaikymo, o greičiau norima atkreipti dėmesį į teisės aktų spragas, įgalinančias įmonių savivaliavimą, tuo pat metu siekiant apginti ekologišką elgesį ir gyvenimo būdą praktikuojančio piliečio interesus.

Lietuvos Žaliųjų sąjūdis

Daugiau informacijos:
Žaliųjų sąjūdžio informacijos biuras:
administracija@lzsp.lt
Tel. 8 5 213 13 53