Pilaitė Kalėdų eglutės panaudos Užgavėnių šventei

Virginija Vingrienė

Kasmet Lietuvoje prieš Kalėdų ir Naujųjų metų šventes iškertama šimtai tūkstančių mūsų miškų gražuolių – eglučių. Šie medeliai, žinoma, galėjo augti ir dar ilgus dešimtmečius apgaubdami mus savo gyvybine energija, teikti prieglobstį miško gyvybei bei mums visiems.

Labiausiai liūdina tai, kad vos keletą savaičių džiuginusios mūsų širdis ir teikusios namams malonų miško aromatą, eglutės vėliau nugula kiemus, laukus, gatves, patvorius arba lengva ranka negarbingai sugrūdamos net į šiukšlių konteinerius.

Šiemet po žiemos švenčių maratono aktyviai įsijungę į kiemų švarinimo nuo išmėtytų eglučių akciją, LŽSP ir susivienijimo Žali.lt nariai bei Žaliosios politikos institutas ketina rimtai atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą. Todėl nusprendėme prisijungti prie Vilniaus miesto Pilaitės mikrorajone keletą metų vykdomos akcijos panaudoti nupuoštus ir išmėtytus medelius Užgavėnių laužui.

Šiais metais kartu su Pilaitės seniūnija, Pilaitės kultūros centru ir UAB „Eika“, organizuojame žiemos palydėtuvių šventę, kurios metu atkreipsime visuomenės dėmesį į nupuoštų Kalėdinių medelių prasmingo panaudojimo idėją.

Kviesdami žmones susimąstyti ar, apskritai, reikalinga nukirsti medelius vos trumpalaikiam džiaugsmui, pasiūlysime šalia kiekvieno daugiabučio pavasarį pasisodinti po eglutę, kuria būtų galima grožėtis nuolat, kasmet pasipuošiant per Kalėdas gyvą.

Visgi, jeigu jau neįsivaizduojame Kalėdų be švelnaus miško aromato namuose, ateityje bent neišmeskime nupuoštų medelių bet kur, o atiduokime juos prasmingam panaudojimui.

Užgavėnių šventė Pilaitėje vyks šių metų vasario 21 d., antradienį, aikštėje šalia Martyno Mažvydo progimnazijos tarp Įsruties, Tolminkiemio ir Vydūno gatvių. Pradžia – 17 val.

Renginio metu, be šventinio laužo, kurio liepsnose prasmingai sudegs nupuoštos eglutės, savaime suprantama, vyks ir Užgavėnių karnavalui būdingos šėlionės. Rungsi kanapinis su lašininiu, šėlios persirengėliai, skambės folkloro grupės „Rasoda“ dainos ir šokiai, vyks įvairiausios rungtys, žaidimai, vaišinsimės blynais bei arbata. Galiausiai, sudeginsime žiemos negandų simbolį – Morę, išvydami žiemą iš kiemo ir visų mūsų širdžių.

Kviečiame visus ateiti pasipuošus Užgavėnių karnavaline apranga, atsinešti blynų ar kitų vaišių, o svarbiausia, gerą nuotaiką!

Triukšmingai išvydami žiemą iš Pilaitės kiemo, prasmingai sudeginsime ir surinktus nupuoštus Kalėdinius medelius, suteikdami jiems šansą paskutinį kartą sušildyti mūsų širdis!