Žaliasis paradas atkeliauja į Vilnių

  • Post category:Naujienos

Ar elektromobiliai Lietuvoje – jau realybė? Vilniečiai ir sostinės svečiai galės drąsiai atsakyti – taip. Bent vienai dienai, nes šį šeštadienį, spalio 23 d., žaliasis paradas „CO2 Green Drive“ pirmą kartą atkeliauja į Vilnių. Šis projektas propaguoja aplinkai draugišką ir ekonomišką transportą.

„Norime, kad lietuviai pamatytų, jog elektromobiliai – jau realybė. Juos ne tik pradeda gaminti didžiosios automobilių įmonės, bet ir vietiniai entuziastai savo garažuose. Tikimės, kad šis žaliasis paradas paskatins dar didesnį susidomėjimą aplinkai draugišku transportu“, – sako renginį organizuojančio Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje direktorius Bo Harald Tillberg.

Spalio 23 d. nuo 12 val. Vilniaus Rotušės aikštėje pradės rinktis naujausi ir galingiausi elektromobiliai, kuriuos iš viso pasaulio į Vilnių suveš logistikos bendrovė „DSV transport“. Renginys taip pat pristatys ekologiško maisto virtuvę, žaliojo dizaino vagonėlį, ekovairavimo mokyklą, kūrybines dirbtuves vaikams, nauju įvaizdžiu pasidabinusį troleibusą ir net radijo bangomis bei elektra valdomų mašinų varžytuves. Beje, ar žinojote, kad tokios „žaislinės“ mašinytės gali pasiekti net 130 km/h greitį?

14 val. elektromobiliai bei kitos gamtą tausojančios transporto priemonės iš Rotušės aikštės pajudės Vilniaus miesto gatvėmis. Jos važiuos iš anksto numatytu maršrutu, į kurį pažvelgę iš viršaus, išvystume užrašą „CO2“. Maršrutą bei tuo pačiu piešinį bus galima stebėti dideliame ekrane Rotušės aikštėje ir projekto interneto svetainėje www.vilniusco2.lt.

Visi elektromobilių parado stebėtojai galės dalyvauti fotografijų konkurse, kuriame pirmąsias 3 vietas užėmusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti TEO įsteigtais prizais – fotoaparatais. Po parado elektromobiliai grįžę į Rotušės aikštę dalyvaus tikrame šou – kiekvieną elektromobilį ant specialaus podiumo pasitiks ir pristatys renginio vedėja Livija Gradauskienė.

„Tokio elektromobilių šou lietuviai dar nematė. Nuo senovinės elektra varomos Pobedos, lietuviškojo elektromobilio simboliniu pavadinimu „Jonelis” iki kone vieno greičiausių amerikiečių lenktyninio elektromobilio Tesla. Visus juos bus galima apžiūrėti”, – pasakoja Allanas van O.T. Andersenas, vienas iš projekto įgyvendintojų.

Nuo 16 val. veiksmas persikels į Maironio gatvę, kur lauks renginio kulminacija – ties lenktynių starto linija susitiks galingasis Tesla bei benzinu varomas lenktyninis automobilis. Tiek elektromobilio, tiek įprasto automobilio vairai bus patikėti lenktynininkams profesionalams iš Lietuvos ir užsienio.

Žaliąjį paradą „Vilnius CO2 Green Drive” Lietuvoje organizuoja Šiaurės ministrų tarybos biuras, bendradarbiaudamas su Danijos kultūros institutu, Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Vilniaus miesto savivaldybe. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerija, projektą įgyvendina „Oval. Not Round“.

Tarptautinis renginys „CO2 Green Drive“, skelbiantis žaliojo transporto idėją, pirmą kartą buvo surengtas 2008 metais Danijos sostinėje Kopenhagoje. Jo iniciatoriai ir rengėjai – menininkas Jacob Fulgsang Mikkelsen ir Danijos kultūros institutas. Po sėkmingo elektromobilių starto Kopenhagoje, o vėliau ir kituose miestuose – Roskildėje, Milane bei Rygoje, šįkart galimybė išsiskirti suteikiama būtent Vilniui. Iš Lietuvos sostinės žaliasis paradas artimiausiu metu pajudės į kitus miestus – Niujorką, Los Andželą, Taliną ir San Paulą.

Daugiau informacijos apie projektą: www.vilniusco2.lt