Vilniuje brutaliai pjaunami sveiki medžiai

  • Post category:Naujienos

Praėjusį savaitgalį Vasario 16-osios gatvėje nupjauti sveiki medžiai sukėlė ne vieno vilniečio pyktį. Šalia Aplinkos ministerijos, Šermukšnių gatvėje pjovimui sužymėta visa sveikų medžių alėja.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys teigia, jog sveiki medžiai su Vilniaus miesto savivaldybės žinia pjaunami be jokio rimto pagrindo. „Šiuo metu savivaldybė yra užsibrėžusi tikslą ištisinio asfaltavimo būdu sutvarkyti gatves, planuojama plėsti automobilių statymo vietas. Miesto žaliosios zonos, medžių alėjos turi savo funkciją: apsaugo nuo gatvės triukšmo, taršos, vasarą – nuo karščio. Vilnius visada buvo žalias miestas, todėl nedovanotina, jog dėl vairuotojų ar kelininkų patogumo kertami sveiki medžiai, ištisos medžių alėjos. Mano manymu, už tokį savavališką medžių kirtimą už tai atsakingi asmenys turėtų prisiimti ne tik moralinę, bet ir teisinę atsakomybę“, – sakė L. Balsys.

100_2647

Vasario 16-osios gatvėje nupjautus medžius apžiūrėjusi Lietuvos žaliųjų partijos narė, dendrologė Marija Tamkevičiūtė patvirtino, jog dauguma nukirstų medžių yra sveiki. „Galima matyti, kad kai kuriems šių medžių apie 60 metų, tačiau jie sveiki, nepažeisti ligų. Liepos visuomet buvo sodinamos šalia gatvių, kaip medžiai, geriausiai apsaugantys nuo taršos. Vidutinio dydžio medis per vieną vegetacijos laikotarpį absorbuoja tiek kenksmingų medžių, kiek jų išskiriama iš 130 litrų benzino. O liepų laja apie 3 kartus sumažina gyventojų girdimą gatvės triukšmą“, – sakė M. Tamkevičiūtė.

M. Tamkevičiūtė taip pat teigė, jog Lietuvos žaliųjų partijos duomenimis, šiuo metu savivaldybė nenumačiusi skirti papildomų lėšų naujai pasodintų medelių priežiūrai. Jei nukirstų vietoje bus planuojama sodinti kitus medžius, vertėtų atkreipti dėmesį, kad jauniems medžiams bus reikalinga speciali priežiūra (laistymas, tręšimas), nes taršiose zonose medžiai sunkiai prigyja. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad šiuo metu neracionaliai sodinamos naujos, nelietuviškos medžių veislės, kurios yra neprisitaikiusios prie Lietuvos klimato sąlygų.

 100_2632 100_2635