Teikiami pasiūlymai, kaip atsikratyti nemokamų plastikinių maišelių

  • Post category:Naujienos

Europos Komisija (EK) parengė direktyvą, kad būtina mažinti lengvųjų plastikinių maišelių naudojimą, kuris Europoje siekia apie 8 mlrd. vienetų kasmet. Komisija nurodo, kad kiekviena šalis narė turi sugalvoti savo priemones, kaip sieks išsikelto bendro tikslo. Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje trečiadienį buvo svarstoma, kokias priemones turėtų taikyti Lietuva, rašoma portale Grynas.lt. 

Siūlo imtis griežčiausių priemonių

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys sveikino tokią EK iniciatyvą ir teigė manantis, kad Lietuva turėtų rinktis griežčiausias priemones siekdama sumažinti nemokamų plastikinių maišelių naudojimo mastus.

„Nors ši direktyva nėra privaloma, ji vis tiek yra labai gera. Problema ta, kad pagal Europos Sąjungos pakuočių direktyvą maišeliai traktuojami lyg ir kaip pakuotės, bet jie niekaip nereglamentuojami, ką su jais reikėtų daryti. 50 mikronų plastikinių maišelių per visą Europą kasmet sunaudojama apie 8 mlrd. ir jie paprastai nėra niekaip utilizuojami ir mėtosi kur papuola – ant žemės, vandenyse ir t.t.“, – problemą įvardijo L. Balsys.

Visą straipsnį skaitykite portale Grynas.lt: http://grynas.delfi.lt/aplinka/teikiami-pasiulymai-kaip-atsikratyti-nemokamu-plastikiniu-maiseliu.d?id=63508060#ixzz2nB5RM3ta