Sveikiname su Lietuvos energetikų diena

  • Post category:Naujienos

Šiandien – balandžio 17 dieną – Lietuvos žaliųjų partija nori pasveikinti visus dirbančius atsinaujinančių energijos išteklių sektoriuje su Lietuvos energetikų diena.

Elektros reiškiniai Lietuvoje pradėti tyrinėti dar XVIII a. 1753 m. Vilniuje buvo pademonstruotos elektros mašinos, pagamintos pagal Vilniaus universiteto matematikos prof. T. Žebrausko projektą. Jos įskėlė kibirkštis – mikrožaibą.

Pirmosios privačios elektrinės pradėtos steigti tik XIX a. pabaigoje. Jos buvo skirtos namams apšviesti. Tuo metu elektrifikavimu rūpinosi ne valstybė, o turtingųjų sluoksnių atstovai ir pramonininkai.

Šiandien energetika visame pasaulyje išgyvena renesansą – supratome, jog turime saugoti savo aplinką nuo atominių jėgainių bei elektrinių, kurianamų anglimi, prisijaukinome saulę, vėją, elektros energijos gamybai sumaniai panaudojame vandenį, biomasę. Atsinaujinančių išteklių energetika – ateities energetika, todėl linkime kantrybės ir dėkojame už jūsų indėlį į šį sektorių. Ugdykite visuomenę tvariai ir atsakingai naudoti išteklius.

Kviečiame paskaityti Lietuvos Energetikos Konsultantų Asociacijos (LEKA) prezidento Valdo Lukoševičiaus straipsnį pavadinimu „Pamąstymai Energetiko dienos proga“.

„Energetika Lietuvoje – tai sritis, kurią žmonės labiausiai pažįsta iš gaunamų sąskaitų. Kadangi daugeliui jos pasirodo pernelyg didelės, tai natūralu, kad pradedama ieškoti kaltųjų. Paprastai jie randami – tai tie, kas išrašė sąskaitas. Jie ir monopolistai, ir oligarchai, neskaidrūs, uždirba milžiniškus pelnus, kuriais nesidalina su vartotojais, ir t.t. Kartais atrodo, kad energetikoje, skirtingai negu kitose ūkio šakose, susirinko ir dirba blogiausi Lietuvos žmonės“.

Visą straipsnį rasite čia: http://www.leka.lt/straipsniai/vlukosevicius-pamastymai-energetiko-dienos-proga