Šeštadienį Druskininkuose paskaita „Paukščių globa žiemą“

Lietuvos žaliųjų partijos nariai kartu su ornitologų draugija organizuoja paskaitą „Paukščių globa žiemą“, kuri vyks lapkričio 16 d. (šeštadienį) 10 val. Druskininkų miesto Atgimimo mokyklos aktų salėje (M. K. Čiurlionio g. 92). Artėjant žiemai kviečiama pasirūpinti paukščiais ir sužinoti, kaip galima padėti jiems lengviau išgyventi šaltuoju metų periodu.

Paskaitos-seminaro metu Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas bei ornitologų draugijos narys Laurynas Okockis pasakos apie smulkiųjų sparnuočių bei vandens paukščių globą žiemą, o kitas Lietuvos žaliųjų partijos bei ornitologų draugijos narys Jonas Bilinskas atskleis plėšriųjų paukščių lesinimo ir priežiūros žiemą subtilybes.

L. Okockis pasakoja, kad paukščiams ištverti žiemą galima padėti įvairiais būdais. Profesionalai ornitologai, Lietuvos žaliųjų partijos nariai žiemą maitina įvairius paukščius: kurapkoms stato specialias slėptuves – lesyklas, pelėdoms įrengia specialias vadinamąsias „pelių duobes“, mėsos liekanomis ir žuvimis maitina jūrinius erelius. Miškininkai dažniausiai sodina ornitochorinius medžius ir krūmus. Pastaruosius galima sodinti ir savo sodybose – taip suderinamas grožis ir praktiška nauda.

Organizatoriai renginyje kviečia dalyvauti visus druskininkiečius bei miesto svečius, norinčius ne tik sužinoti, kaip, kur ir kada vertėtų lesinti paukščius, bet ir kokias lesyklas pasigaminti bei kokius lesalus naudoti galima, o kokiais lesinti paukščius griežtai draudžiama.

Lietuvos žaliųjų partijos Druskininkų skyriaus pirmininkas taip pat į renginį kviečia dalyvauti ir partijos gretimų skyrių narius. „Galėsime artimiau pabendrauti, pasidalinti idėjomis bei naujausiomis aktualijomis, taip pat aptarti glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas“, – sakė L. Okockis.

unnamed