Rinkimams į Europos Parlamentą reikės surinkti 10 tūkst. rinkėjų parašų

  • Post category:Naujienos

Kandidatus į Europos Parlamentą (EP) galės kelti ne tik partijos, bet ir visuomeniniai komitetai. Tačiau visi jie privalės surinkti ne mažiau kaip 10 tūkst. rinkėjų parašų.

Tai numatyta antradienį priimtame naujos redakcijos Rinkimų į Europos Parlamentą įstatyme. Už jį balsavo 68 parlamentarai, aštuoni buvo prieš, 12 susilaikė.

Pagal priimtą įstatymą, EP rinkimuose gali dalyvauti partijos ir rinkimų komitetai. Jie abu turi pateikti kandidatų sąrašą, kuris turi būti dvigubai ilgesnis už Lietuvoje renkamų europarlamentarų skaičių. Tas pats rinkėjas gali būti tik vieno rinkimų komiteto ar vienos partijos kandidatų sąraše.

Pagal įstatymą, partijas ir rinkimų komitetus, norinčius kelti kandidatų sąrašus, turės paremti ne mažiau kaip 10 tūkst. rinkėjų.

Šiuo metu įstatymų reikalavimus atitinkančios partijos kandidatus gali kelti be to.

„Reikalavimas partijai arba piliečių komitetui surinkti 10 tūkst. parašų, kad sąrašas būtų įregistruotas, yra sunkiai suvokiamas, perteklinis, kaštuosiantis papildomų lėšų tiek Rinkimų komisijai, kuri turės skaičiuoti, tiek papildomo vargo toms organizacijoms, kurios tuos parašus rinks (…). Tas reikalavimas partijai ar piliečių komitetui praktiškai prilygsta reikalavimui turėti 10 tūkst. narių, niekuo nepagrįstas reikalavimas“, – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/kandidatus-i-ep-gales-kelti-ir-visuomeniniai-komitetai-427549#ixzz2kW84y7FH