Politologas L.Balsio kandidatavimą sieja su realiu noru nuveikti darbus

  • Post category:Naujienos

Savaitgalį vykusiame posėdyje Lietuvos žaliųjų partijos taryba priėmė sprendimą dalyvauti artėjančiuose Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose. Pritarta partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio išsikėlimui kandidatu Prezidento rinkimuose.

„Tai buvo netikėta. Jis tikrai profesionalus žurnalistas, daug metų dirbo LRT, paskui pakliuvo į politiką D.Grybauskaitės dėka kaip jos patarėjas ir po to sugebėjo Vilniuje, vienmandatėje apygardoje, laimėti Seimo rinkimus. Tai verta pagarbos. Manau, kad jam Seime pakaks veiklos“, – sakė politologas.

L.Balsys, anot pašnekovo, taip pat turi žavesio. To pavyzdys – laimėjimas Vilniaus Karoliniškių rinkimų apygardoje. L.Balsys turės žavesio įtikinti ir Lietuvos gyventojus, juo labiau kad jo kritika D.Grybauskaitės atžvilgiu argumentuota, L.Balsys gerai žino politikos virtuvę, Prezidentės komandą ir jos klaidas, prognozavo V.Dumbliauskas.

„Jis turėtų būti šiek tiek kitoks kandidatas negu A.Zuokas. A.Zuokas, įtariame, galbūt nori pasikelti reitingus, o L.Balsys galbūt iš tikrųjų nori kažką nuveikti. Kai išėjo iš Prezidentūros, juk galėjo grįžti į žurnalistiką, bet nuėjo į politiką. Tai, matyt, nuoseklus žingsnis, žmogus kažką gyvenime nori nuveikti ir save mato naudingesnį politinėje sferoje, negu žiniasklaidoje“, – spėjo politologas ir teigė manąs, kad L. Balsio šansai šiek tiek didesni nei A Zuoko.

Tiesa, politologas priminė, jog L. Balsiui primetama, kad jis dėl savo žaliosios veiklos siejamas su Rusijos įtakos agentu, tačiau šie argumentai rimtai neskamba.

A.Zuokas patenka tarp nepalankiausiai vertinamų visuomenės veikėjų. Praėjusių metų pabaigoje sostinės merą politinės partijos „Sąjunga TAIP“ vadovą A.Zuoką nepalankiai vertino 59 proc. respondentų. L.Balsys į visuomenės nuomonių apklausas nepatenka.

Prezidento rinkimų pirmasis turas vyks gegužės 11-ąją.

Šaltinis:http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/politologas-a-zuoko-kandidatavima-sieja-su-savireklama-l-balsio-su-realiu-noru-nuveikti-darbus.htm?p=2#.Ut2CD_vFHVJ