Padėti pamatai pigesnei elektros ir šilumos gavybai iš biokuro

  • Post category:Naujienos

Seime antradienį priimti įstatymai, panaikinantys kliūtis efektyviai Lietuvoje plėtoti biokuro kogeneraciją, gaminant iš jo ir elektros, ir šilumos energiją.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio teigimu, biokuro kogeneracijos dėka elektra ir šiluma turėtų atpigti. „Lietuvos žaliųjų partija jau seniai pasisakė už tokį energetikos kelią, kuriame efektyviai veikia biokuro, vėjo, hidro ir saulės energetika. Džiaugiuosi, kad Seimas draugiškai pritarė ir Lietuvos žaliųjų partijos pataisoms, kurias įregistravau savo vardu“,  – teigė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, šios pataisos įtvirtina lanksčią paramos sistemą biokuro kogeneracijai ne per tarifą (kai moka vartotojas), o remiant investicijas į elektrinių ir katilų statybą iš Europos Sąjungos fondų. „Šis būdas ne tik patogesnis, bet ir daug skaidresnis, nes visi biokuro jėgainių plėtotojai, norintys gauti paramą, turės skaidriai vykdyti įrangos pirkimo procedūras. Prie skaidrumo ir sąžiningos konkurencijos didinimo šilumos ir elektros energijos gamybos ūkyje prisidės ir įstatymai, įteisinantys biokuro biržą ir tvarką, kaip joje bus prekiaujama“, – pabrėžė Seimo narys.

Lietuvos žaliųjų partijos lyderio nuomone, dabar svarbiausia – vyriausybės pasiryžimas tvirtai eiti žaliosios energetikos keliu. „Statydami biokuro kogeneracines elektrines galime sukurti dešimtis tūkstančių darbo vietų visoje Lietuvoje, garantuoti stabilią elektros energijos bazinę generaciją, palaipsniui atsisakyti šilumos ir elektros gamyboje dujų. Tai reiškia, jog Lietuvoje energetika taps žalesnė, mažiau kenkianti aplinkai.  Greta biomasės darniai plėtodami ir vėjo, saulės bei hidro energetiką, tapsime realiai energetiškai nepriklausomi nuo brangių rusiškų dujų“, – sakė L. Balsys.