You are currently viewing Černobylio AE katastrofos 30-ųjų metinių minėjime Vilniaus centre – apie avarijos pasekmes lietuviams bei Astravo atominės elektrinės grėsmes

Černobylio AE katastrofos 30-ųjų metinių minėjime Vilniaus centre – apie avarijos pasekmes lietuviams bei Astravo atominės elektrinės grėsmes

baltarusijos-miestas-astravas-salia-kurio-isdygs-atomine-jegaine-5210afb232c60

Balandžio 24 d. 14 val. Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje jau ketvirtus metus iš eilės vyks Lietuvos žaliųjų partijos organizuojamas teatralizuotas 30-osioms Černobylio atominės elektrinės katastrofos metinėms paminėti skirtas renginys, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į atominės energetikos nestabilumą ir grėsmes.

„Pabaigą kalboms apie saugia atominę energetiką padarė Černobylio ir Fukušimos atominė elektrinės tragedijos, kurių pasekmės jaučiamos iki šiol. Ypač po pastarosios nelaimės ne viena Europos valstybė atsisakė aktyvios atominių elektrinių plėtros, kai kurios iš jų, kaip, pavyzdžiui, Vokietija, nusprendė pereiti prie atsinaujinančios energetikos. Daugybė Lietuvoje gyvenančių žmonių, dirbusių likviduojat Černobylio atominės elektrinės avariją, šiandien kenčia nuo patirtos radiacijos sukeltų ligų, kai kurie jau yra mirę taip pat nuo ligų, kurios siejamos su neigiamu katastrofos poveikiu. Šiandien šalia Lietuvos sienų kyla nauja grėsmė – Baltarusijoje, Astrave statoma atominė elektrinė, kuri, nelaimės atveju, gali tapti  didele grėsme ne tik Lietuvai, bet ir daliai Vakarų Europos. Todėl būtina, kad aukščiausi Lietuvos vadovai, bendradarbiaudami su Europos Sąjunga imtųsi veiksmingų žingsnių, kad Baltarusijos atominė elektrinė nepradėtų veikti“,  – sakė Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Šį savaitgalį vyksiančiame Černobylio atominės elektrinės katastrofos minėjime, Vilniaus centre apie Černobylio AE avarijos pasekmes lietuvių sveikatai primins Lietuvos černobyliečių labdaros fondo „Mūsų krantas“ prezidentas Anatolijus Zarovskis, apie Lietuvos pašonėje statomos Astravo atominės elektrinės grėsmes Lietuvai, projekto ypatybes, Baltarusijos valdžios ignoruojamą Orhuso konvenciją pasisakys Baltarusijos opozicijos narys, ekologas, eksperto teisėmis dalyvavęs Baltarusijos atominės elektrinės aplinkos vertinime UladzimirValodzin, aplinkosaugininkas, „Darnaus vystymosi centro” direktorius Liutauras Stoškus, ekologinės bendrijos, visuomeninės aplinkosauginės bendrijos „Atgaja“ pirmininkas Saulius Pikšrys, dalyvavęs pirmuose Astravo atominės elektrinės projekto pristatymo renginiuose Baltarusijoje bei Seimo Aplinkos apsaugos, Energetikos komisijos narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Renginio metu vyks teatralizuota „atominių zombių“ eisena, kuri 14.30 val. nuo V. Kudirkos aikštės pajudės link Baltarusijos ambasados (Mindaugo g. 13), kuriai bus perduotas memorandumas dėl Astravo atominės elektrinės statybų sustabdymo.

Kudirkos aikštėje skambės ne tik atominį pavojų skelbiantys garsai, bet ir trankių jaunimo grupių, pasisakančių prieš atominių elektrinių statymą Lietuvoje ir jos pašonėje, muzika.

Renginys vyks iki 17 val.